Powstają nowe ścieżki nad Kanałem Bydgoskim

Trwają prace przy budowie nowych ścieżek pieszo-rowerowych wzdłuż brzegów Kanału Bydgoskiego, pomiędzy Osową Górą i Flisami, a także po stronie Miedzynia. To duży, ponadosiedlowy projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Od wtorku (25.04) na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo zgłaszać można nowe projekty w BBO.

Wraz z nadejściem wiosny rozpędu nabrały prace nad Kanałem Bydgoskim. Ich zakres obejmuje budowę odcinków ścieżek o mineralnej nawierzchni po obu stronach Kanału Bydgoskiego. Po stronie północnej powstanie nowy fragment ścieżki o długości około 500 metrów od parku (na wysokości ul. Wodnej) do ul. Mińskiej (na wysokości posesji nr 90).

Z kolei po stronie Miedzynia zbudowany zostanie ponad 700-metrowy odcinek ścieżki pomiędzy ulicami Krośnieńską i Plażową. Nowe alejki mają zapewnić bezpieczniejszy przejazd rowerzystom i zachęcać do odpoczynku nad brzegiem Kanału Bydgoskiego. Inwestycja obejmuje również stworzenie miejsc wypoczynku i rekreacji poprzez m.in. montaż małej architektury, wykonanie nasadzeń zieleni niskiej, renowację trawników, wykonanie łąki kwietnej. Warto podkreślić, że trasa została wytyczona w taki sposób, by w minimalnym stopniu ingerować w drzewostan. Realizacja tej inwestycji została połączona z dosadzeniem nad brzegami Kanału Bydgoskiego ponad 100 nowych drzew (lip, brzóz, jabłoni, śliw, ozdobnych,  oraz 250 krzewów (tawuły, berberysy, rokitniki, tarniny). Sąsiedni odcinek ścieżki spacerowej na Miedzyniu pomiędzy Świdnicką i Krośnieńską wybudowany został w poprzednich latach. W ten sposób powstanie wygodna trasa o długości około 1 kilometra wzdłuż południowego brzegu Kanału Bydgoskiego. Koszt prac na obu brzegach Kanału Bydgoskiego to 1,79 mln zł. Zakończą się jesienią. Będą objęte 5-letnia gwarancją.Wcześniej opracowano dokumentację, która w przyszłości pozwoli zlecić prace także przy kolejnych odcinkach ścieżek (do ul. Kruszyńskiej na Flisach i od ul. Świdnickiej do Polanickiej na Miedzyniu).

Zgłoś pomysł do BBO

Od wtorku (25.04) do 6 czerwca można składać pomysły do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na ten cel przeznaczamy ponownie blisko 16 mln zł. W tym roku do wyboru będą  cztery rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach, projekty społeczne i mikroprojekty.

Projekty zgłaszać można na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

 

 Powstają nowe ścieżki nad Kanałem Bydgoskim Powstają nowe ścieżki nad Kanałem Bydgoskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:32 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.