Droga dla rowerów w Fordonie. Już widać, jak bardzo była potrzebna

Odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Andersa nie został jeszcze oficjalnie oddany do użytku, ale rowerzyści już z niej korzystają. Przechadzają się także piesi. Widać, że ułożenie tego niemal 600-metrowego fragmentu było bardzo potrzebne.


Nowa droga rowerowa, którą zbudowano w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, ciągnie się od skrzyżowania ul. Andersa z ul. Kasztelańską aż za przystanek tramwajowy Bajka. Wiedzie wzdłuż ulicy i torów tramwajowych, po stronie gdzie znajduje się Carrefour i wejścia do wind oraz schody na wiadukt na ul. Skarżyńskiego. Do tej pory, na tym odcinku ul. Andersa nie było żadnej ścieżki dla rowerów ani chodnika. Piesi szli wąską ścieżką w zagajniku, a rowerzyści korzystali z dróżki przez las albo jechali ruchliwą ulicą.

Niemal 600-metrowy odcinek drogi rowerowej, na której położono już asfalt, zmienił tę sytuację. Już w trakcie majówki widać było wielu spacerujących i rowerzystów, którzy korzystali z możliwości przejścia i przejazdu. Tak jest co dzień, co pokazuje, że w tym miejscu ścieżka była bardzo potrzebna. Kończy się na razie na niewielkiej skarpie za przystankiem tramwajowym Bajka.
Droga w Fordonie z BBO


Przypomnijmy, że ZDMIKP z końcem grudnia ub. roku podpisał umowę z firmą BPRD, która jest odpowiedzialna za budowę 585-metrowej trasy. Prace przy jezdniach polegają na wymianie krawężników wysokich na obniżone – to konieczne dla rowerzystów. Drogę będą oświetlać lampy zamontowane przy trasie tramwajowej do Fordonu. Inwestycja kosztuje pół miliona  złotych. Zadanie zostało wybrane do realizacji przez mieszkańców w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski


Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Do 6 czerwca trwa zgłaszanie pomysłów do kolejnej edycji programu. Najprościej zrobić to korzystając z formularza on-line.  


Droga dla rowerów w Fordonie. Już widać, jak bardzo była potrzebna Droga dla rowerów w Fordonie. Już widać, jak bardzo była potrzebna Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.