Nowe tężnie coraz bliżej

Trwają prace przy budowie nowych minitężni w Myślęcinku i Starym Fordonie. Zadanie realizowane jest dzięki głosom mieszkańców oddanym w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.Nowe minitężnie powstają na polanie Różopole w Myślęcinku i przy ul. Targowisko w Starym Fordonie. W obu lokalizacjach wylano już fundamenty na których stanęły konstrukcje tężni. Obecnie wypełniane są one darnią. Trwają też prace nad instalacją technologiczną wody solankowej. W Myślęcinku wokół tężni stanie 20 ławek z siedziskami z drewna sosnowego. Obok pojawią się elementy małej architektury - stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Z obu stron tężni zasadzonych zostanie łącznie 150 ozdobnych krzewów. Ze względu na mniejszy teren nieco mniej roślin posadzonych zostanie w Starym Fordonie, choć i tam nie zabraknie elementów małej architektury. Wokół tężni pojawi się też nowe oświetlenie. Na realizację obu obiektów miasto zabezpieczyło ponad 1 mln złotych. Bydgoszczanie już latem tego roku będą mogli spędzać czas w pobliżu uruchomionych minitężni na Różopolu i przy ul. Targowisko.


Przypomnijmy, że obecnie w Bydgoszczy funkcjonują trzy mini-tężnie. Obiekty istniejące na Wyżynach (ul. Modrakowa), Osowej Górze (ul. Wielorybia) i Fordonie (ul. Hallera) również powstały dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Tereny wokół obiektów zostały uporządkowane, pojawiły się elementy małej architektury tj. ławki i stojaki na rowery. Konstrukcje są podświetlane po zmroku. Parametry techniczne tężni to 12 metrów długości i niemal 4 metry wysokości. Konstrukcja obiektu została wykonana z drewna sosnowego. Po gałązkach tarniny skrapla się solanka. Trwają również prace projektowe dotyczace budowy minitężni na osiedlu Szwederowo na skwerze Alojzego Bukolta.

Minitężnie solankowe wspomagają nawilżenie śluzówki i mają na celu profilaktykę nieżytu górnych dróg oddechowych. Inhalacje z solanki pozwalają także lepiej znosić stres i niwelować ogólne wyczerpanie.

Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Do 6 czerwca trwa zgłaszanie pomysłów do kolejnej edycji programu. Najprościej zrobić to korzystając z formularza on-line na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Zapraszamy również do udziału w spotkaniach BBO - zgłaszanie projektów. Najbliższe odbędzie się w środę (17.05) w godz. 16-18 na rynku w Starym Fordonie.  Nowe tężnie coraz bliżej Nowe tężnie coraz bliżej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:21 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.