Niezwykłe place zabaw w Fordonie: rura do zjeżdżania, piaskownica pod dachem, trampolina i piłkarzyki

Dwa nowe place zabaw w Fordonie. Wiele atrakcji czeka na dzieci z Osiedla Szybowników i Osiedla Nad Wisłą. Oba place powstały w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W środę (17 maja) o godz. 16 spotkanie na rynku w Starym Fordonie poświęcone nowej edycji BBO. Można zgłaszać kolejne projekty.


Plac zabaw, który od lat znajduje się u podnóża Góry Szybowników to strzał w dziesiątkę. Wiosną i latem co dzień bawi się tam mnóstwo dzieci. Młodsze przychodzą z rodzicami, starsze – same. Plac przy Górze Szybowników został zrealizowany w ramach BBO.


Nowy, integracyjny plac zabaw, powstał przy ul. Rzeźniackiego, w sąsiedztwie, przedszkola i budynku Szkoły Podstawowej nr 65. To kolejne miejsce, w którym przygotowano dla dzieci mnóstwo atrakcji. Wszystkie urządzenia są niezwykle kolorowe. Dla dzieci niewidzących postawiono specjalne makiety z alfabetem i liczbami zapisanymi w języku Braille’a. Ten plac zabaw jest kolejną inwestycją tego typu na Osiedlu Szybowników.Kilka kilometrów dalej, także w Nowym Fordonie, ale na Osiedlu Nad Wisłą, w sąsiedztwie bloku przy ul. Okulickiego 7. W tym miejscu wykorzystano ukształtowanie terenu. Na placu o powierzchni około 500 metrów kwadratowych zamontowano dwie zjeżdżalnie, jedna z nich to rura, jak w aquaparku, obok stoi już tradycyjna, otwarta zjeżdżalnia, a pośrodku są schody. Lądowanie będzie w piasku. Od czwartku (18 maja) rozpoczynają się odbiory techniczne. Otwarcie wkrótce.

Inwestycję do realizacji wybrali sami mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.  
Niezwykłe place zabaw w Fordonie: rura do zjeżdżania, piaskownica pod dachem, trampolina i piłkarzyki Niezwykłe place zabaw w Fordonie: rura do zjeżdżania, piaskownica pod dachem, trampolina i piłkarzyki Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:42 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.