Nowy punkt widokowy na Piaskach

W naszym mieście powstanie kolejny punkt widokowy. Wkrótce będziemy mogli podziwiać krajobrazy ze skarpy zlokalizowanej na Piaskach w Bydgoszczy.  Mieszkańcy  wybrali miejsce w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.W poniedziałek (15 maja) zakończyło się przyjmowanie ofert w postępowaniu na wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu terenu i stworzenie punktu widokowego na Piaskach, przy ulicy Obrońców Tobruku.


Piaski z lunetą

Jak będzie wyglądał nowy punkt widokowy? Skarpa wokół niego będzie obudowana i wykończona głazami z polnego kamienia. Głazy nie będą pochodzić z kamieniołomów, mają to być odpowiedniki kamieni polnych. Największą jednak atrakcję stanowić będą dwie lunety, dzięki którym, w znacznym przybliżeniu, będzie można obserwować okolicę.

    – Zaprojektowana luneta to duża luneta obserwacyjna. Jej korpus w całości wykonany został z metalu. Zbudowana w układzie porro, o średnicy obiektywu 100mm, który zapewnia dużą ilość zbieranego światła, co przekłada się na dużą jasność powierzchniową. Dzięki temu luneta doskonale nadaje się do ustawienia na tarasach widokowych i prowadzenia obserwacji bardzo dalekich obiektów – czytamy w opisie zamówienia.

Inwestycji towarzyszyć będą elementy tak zwanej małej architektury – dwie ławki z bloków granitowych z siedziskiem dębowym czy betonowy kosz.

Inwestycja powstanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Przygotowania do niej trwały do wielu miesięcy, trzeba było m.in. uzyskać zgodę na wycięcie kilku drzew, które kolidowały z inwestycją. Na usunięcie trzech dębów potrzebna była zgoda marszałka – miasto taką zgodę otrzymało wraz z poleceniem posadzenia sześciu głogów jednoszyjkowych w ramach nasadzenia zastępczego.

Przypomnijmy, w marcu uruchomiono inny punkt widokowy, znajdujący się na górce w Myślęcinku. Wnioskując po zdjęciach umieszczanych w mediach społecznościowych zrobionych z tego miejsca można stwierdzić, że cieszy się ono sporym zainteresowaniem mieszkańców i odwiedzających nasze miasto.

BBO to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Do 6 czerwca trwa zgłaszanie pomysłów do kolejnej edycji programu. Najprościej zrobić to korzystając z formularza on-line www.bydgoszcz.pl/bbo

  

Nowy punkt widokowy na Piaskach  Nowy punkt widokowy na Piaskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:19 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.