Spotkania w bydgoskich szkołach promujące Bydgoski Budżet Obywatelski

Od wizyty w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 rozpoczęły się spotkania pełnomocnika prezydenta Bydgoszczy ds. młodzieży, podczas których Mikołaj Gabinecki opowiada uczniom szkół średnich o Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Trwa zgłaszanie projektów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO), których realizacja może być sfinansowana z pieniędzy przeznaczonych na inwestycje osiedlowe, społeczne, duże zadania ponadosiedlowe oraz mikroprojekty osiedlowe. Na ten cel przeznaczonych jest blisko 16 mln zł. Bydgoszczanie swoje pomysły mogą zgłaszać do 6 czerwca do godz. 12. Formularz zgłoszeniowy on-line znajduje się na stronie ww.bydgoszcz.pl/bbo

Czasu więc trochę pozostało. Swoje pomysły mogą zgłaszać także młodzi, dlatego pełnomocnik prezydenta Bydgoszczy ds. młodzieży Mikołaj Gabinecki rozpoczął cykl spotkań z uczniami większości bydgoskich szkół ponadpodstawowych.. – Chodzi o to, by zachęcić młodych ludzi do zaangażowania się w zgłaszanie projektów w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim- mówi Gabinecki. To wstęp do lekcji obywatelskich, które pełnomocnik ds. młodzieży planuje przeprowadzać w szkołach ponadpodstawowych.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 przy ul. Św. Trójcy. Uczniowie usłyszeli m.in. jakie projekty można zgłaszać w ramach BBO i jak to zrobić. W piątek (19 maja) następne spotkanie – w Technikum Samochodowym.

Terminy kolejnych są następujące:

-22 maja – XII LO, Szkoła Branżowa nr 6

-23 maja – Technikum Chemiczne, Technikum Elektryczne

-24 maja – Technikum Elektroniczne, Technikum Gastronomiczno – Hotelarskie, Technikum Spożywcze

-25 maja – VIII LO, Technikum Handlowe

-29 maja – Technikum Mechaniczne nr 2, IV LO

-30 maja – Technikum Fryzjerskie, III LO

-31 maja – Technikum Drzewne

-1 czerwca – VI LO, Technikum Budowlane

-5 czerwca – XI LO

BBO. Cztery rodzaje projektów

W tym roku do wyboru są cztery rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach, projekty społeczne i mikroprojekty.

•    Projekty ponadosiedlowe wyróżniają się wartością zadania, która może wynieść nawet 1,54 mln zł. Do każdego takiego  projektu niezbędne jest dołączenie trzech uchwał Rad Osiedli.

•    W kategorii projektów osiedlowych do wydania jest 13,1 mln zł. To oznacza kilkadziesiąt nowych inwestycji, które doczekają się realizacji. Warto się zastanowić, czy mamy pomysł na zagospodarowanie naszego najbliższego otoczenia za te pieniądze. W przypadku projektów osiedlowych nie trzeba dołączać uchwał Rad Osiedli. Podział pieniędzy na konkretne osiedla znajduje się na stronie: www.bdgbo.pl oraz w formularzu zgłoszeniowym.

•    Z kolei mikroprojekty osiedlowe – tu koszt pojedynczego zadania nie może przekroczyć 10 tys. zł. •    Projekty społeczne  to natomiast zadania nieinwestycyjne, gdzie wartość jednego projektu nie może przekroczyć 38,6 tys. zł. W tej kategorii mogą być zgłaszane przedsięwzięcia  dedykowane m.in. dzieciom, młodzieży i seniorom. Z założenia mają to być działania z zakresu m.in. animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, ekologii, integracji, sportu. W przypadku tych projektów autorzy podają przewidywane terminy realizacji, ilość wydarzeń, uczestników oraz nazwę organizacji pozarządowej, jeśli taka ma być zaangażowana
 




 

Spotkania w bydgoskich szkołach promujące Bydgoski Budżet Obywatelski Spotkania w bydgoskich szkołach promujące Bydgoski Budżet Obywatelski Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:23 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.