Maj i czerwiec w mieście na imprezach z BBO

 W głosowaniu nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim na rok 2023, mieszkańcy wybrali 21 projektów społecznych. To inicjatywy bydgoszczan, nieinwestycyjne, integrujące, mające zapewnić dobrą zabawę. Wśród nich są: spacery po mieście z przewodnikiem, koncerty, wycieczki rowerowe czy kinowe seanse w plenerze. Imprezy są darmowe i otwarte dla wszystkich chętnych. Sprawdziliśmy, co czeka nas jeszcze w maju i czerwcu.W piątek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Tego dnia na boisku baseballowym przy ul. Krokusowej (os. Miedzyń) odbędzie się koncert dedykowanym wszystkim mamom. Zaśpiewają uczestniczki programu The Voice Kids 6: Maja i Oliwia Golańskie, Zuzia Łuźniak, Gosia Manthey i Lenka Mrówczyńska. Po występie odtworzony zostanie animowany film „Sing”.


„Poznajmy się – spotkanie sąsiedzkie nad wodą na osiedlu Brdyujście” będzie doskonałą okazją na poznanie bydgoskich wodniaków. 27 maja, w sobotę, od 12.00 do 18.00 w siedzibie Yacht Club Polski Bydgoszcz (ul. Witebska). W programie są liczne atrakcje: pływanie łódkami, żaglówkami oraz rowerami wodnymi czy ognisko i koncert niespodzianka. Gościom zapewnione zostaną również poczęstunek, gry i zabawy.


W niedzielę, 28 maja, mieszkańcy Opławca spotkają się w przystani przy ul. Smukalskiej 177 na pikniku historycznym. Wraz z Michałem Jankowskim, autorem książki „Mała kolejka”, odkrywane będą tajemnice Zalewu Smukalskiego poprzez historię kolejki wąskotorowej do Koronowa. Organizatorzy zachęcają do przynoszenia pamiątek (np. starych fotografii) związanych z Opławcem i Smukałą.


W czerwcu rozpocznie się – znany już bydgoszczanom – cykl spotkań „Zostań turystą w swoim mieście”. Filip Krauze, autor subiektywnego przewodnika po Bydgoszczy zaprasza mieszkańców od 4 czerwca do 30 września na spacery i spływy. W planach jest zorganizowanie 25 spotkań. Każde rozpocznie się o godz. 10.00.

W niedzielę, 4 czerwca, uczestnicy pierwszej wyprawy wyruszą nad Kanał Bydgoski. Zbiórka przy Operze Nova.

Tydzień później, 11 czerwca, odbędzie się spacer Szlakiem bydgoskich browarów. Rozpoczęcie na Starym Rynku.

18 czerwca spacerowicze wyruszą nad Kanał Bydgoski, ale tym razem skupią się na obserwacji ptaków. Start przy wejściu do Centrum Handlowego „Rondo”.

W ostatnim tygodniu czerwca do wyboru będą dwie możliwości. Ciekawi historii osiedla Bielawy powinni zameldować się 25 czerwca przy pętli tramwajowej na ul. Chodkiewicza. O tej samej porze odbędzie się też zbiórka obok przystanku autobusowego linii 58 na Biwakowej. Chętni wezmą udział w spływie kajakowym na Zalewie Smukalskim.


W czerwcu przeprowadzone zostaną pierwsze w tym roku przejazdy zabytkowymi autobusami:


10 czerwca: Przejazd Stary Fordon – Flisy

11 czerwca: Przejazd Stary Fordon – Wilczak

17 czerwca: Przejazd Exploseum – Stary Fordon

Odbędą się też dwa z sześciu zaplanowanych koncertów w amfiteatrze przy ul. Mostowej (inauguracja 15 czerwca) tegorocznego Bydgoskiego Muzycznego Lata przy Spichrzach. Jego hasło brzmi „Co w duszy, to w sercu”. Trzyosobowy zespół wykona piosenki Czesława Niemena, Zbigniewa Wodeckiego i Krzysztofa Krawczyka. Śpiewać będzie Zbigniew Gajewski. Dwa tygodnie później (29 czerwca) koncert pt. „Duch Nowego Orleanu nad Brdą”. Na scenę wyjdzie sześcioosobowa, dixielandowa grupa, która zabawi publiczność m. in. perkusją i banjo.


Jest kolejna dobra wiadomość dla tych, co lubią ruszać się na parkiecie. 24 czerwca powróci Potańcówka nad Kanałem. Hulanki w parku przy ul. Nakielskiej odbędą się „na dechach”, w otoczeniu zieleni, przy muzyce na żywo lub granej z głośników. Profesjonalny wodzirej zagwarantuje najwyższy poziom imprezy.


To nie koniec zabawy na Miedzyniu. Na następny dzień, 25 czerwca, zaplanowano kolejny koncert z cyklu Kanał Kultura.

Maj i czerwiec w mieście na imprezach z BBO Maj i czerwiec w mieście na imprezach z BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:16 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.