Estetyczne wiaty na kolejnych przystankach

Na pętli przy Osowej Górze ustawiona została nowa wiata przystankowa. To jeden z mikroprojektów osiedlowych wybornych przez mieszkańców w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Wcześniej drogowcy wymienili zadaszenia na kilku innych przystankach.

Nowa wiata została ustawiona na pętli przy ul. Rekinowej. Korzystają z niej pasażerowie linii nr 61, 71 i 35N. Zakup i montaż nowego zadaszenia to koszt rzędu 10 tysięcy złotych. To zadanie, to zwycięski mikroprojekt wybrany w głosowaniu mieszkańców na zadania realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Wiosną drogowcy wymienili kilka innych wiat. Nowe wiaty postawili na przystanku Akademicka / Igrzyskowa, Nakielska / Żywiecka. Wymienione zostały też konstrukcje na al. Ossolińskich przy Bazylice i przystanku  Fordońska / Wiślana. Kilka nowych wiat został ustawionych na modernizowanej ul. Smukalskiej oraz w rejonie przebudowanej pętli autobusowej w Łęgnowie. Wiaty w centrum na terenie parku kulturowego oraz w ścisłym centrum są malowane na kolor brązowy, pozostałe na granatowy. W Bydgoszczy ustawionych jest ponad 600 wiat.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Obecnie pracujemy nad 11. edycją programu. Trwa weryfikacja pomysłów zgłoszonych wiosną przez bydgoszczan. Swoje opinie do 15 września na temat zgłoszonych projektów mogą wyrazić również mieszkańcy. Jesienią o wyborze najlepszych, które trafią do realizacji zdecydują sami mieszkańcy. Karta do weryfikacji  obywatelskiej znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO

 

 

Estetyczne wiaty na kolejnych przystankach Estetyczne wiaty na kolejnych przystankach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.