Potańcówka nad Kanałem

Potańcówka świętojańska jak za dawnych lat odbyła się w sobotę nad Kanałem Bydgoskim. Wydarzenie zorganizowane na polanie za budynkiem Gwiazdy to część cyklu Kanał Kultura, który realizowany jest ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

O godz. 18:00 bydgoszczanie tłumnie zebrali się przy ul. Bronikowskiego przy VI Śluzie. Przy pięknej pogodzie, w przyjaznej i piknikowej atmosferze, tańczono, rozmawiano i słuchano muzyki. Wszystkiemu towarzyszyły występy na żywo w wykonaniu zespołu Aleksandra Kwiatkowska band.


Taniec nie był jedyną atrakcją wieczoru. Uczestnicy wyplatali wianki, które następnie zostały puszczone na Kanale w pobliżu mariny przy KS Gwiazda.

Pomysł na wydarzenie nie był przypadkowy. Organizatorzy nawiązali w ten sposób do tradycji zabaw w plenerze przy Kanale Bydgoskim. W latach międzywojennych planty były bowiem miejscem rozrywki bydgoszczan na świeżym powietrzu. Również po wojnie mieszkańcy miasta kontynuowali zabawy, a teraz tradycja powróciła.

Potańcówka odbyła się w ramach cyklu Kanał Kultura. To darmowe wydarzenia, które latem odbywają się w rejonie Kanału Bydgoskiego. Organizacja tych imprez jest możliwa dzięki głosom mieszkańców w ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na projekt społeczny.

Potańcówka była drugim wydarzeniem w tegorocznym cyklu – w maju odbył się pokaz filmu „Sing” z okazji Dnia Matki poprzedzony koncertem w wykonaniu dzieci.

Kolejne wydarzenie w ramach Kanału Kultura już w niedzielę, 25 czerwca. Będzie to koncert w irlandzkim klimacie pt. "Od Miedzynia do Dublina, zielone nuty nad Kanałem Bydgoskim". Gwiazdami wieczoru będą zespoły Patrick's Hat i Własny Port oraz Treblers - profesjonalny zespół tańca irlandzkiego. Początek o godz. 18:00.

W kolejnych tygodniach nad Kanałem odbędą się także kino plenerowe (2 lipca, film „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”), koncert „Ogrody muzyki” w wykonaniu Agaty Walczak i Kacpra Kuszewskiego wraz z zespołem pod kier. Adama Lemańczyka  (30 lipca) oraz na zakończenie wakacji (27.08) ponownie potańcówka – tym razem w rytmie disco lat 70.

17 czerwca rozpoczęła się weryfikacja obywatelska projektów, w ramach której mieszkańcy mogą przekazać swoje opinie o pomysłach zgłoszonych w kolejnej edycji BBO. Można to zrobić za pomocą formularza dostępnego na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.
Potańcówka nad Kanałem  Potańcówka nad Kanałem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 21:59 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.