Irlandzki koncert na Miedzyniu

Kolejne wydarzenie z cyklu Kanał Kultura za nami. Tym razem na polanie przy ul. Bronikowskiego w Bydgoszczy odbył się koncert w irlandzkim klimacie. 

"Od Miedzynia do Dublina" - taką nazwę nosiło niedzielne wydarzenie. Co prawda Dzień Świętego Patryka obchodzony jest w marcu, ale w czerwcowy wieczór bydgoszczanie mogli bawić się, śpiewać i tańczyć w rytm irlandzkiej muzyki. 

O wrażenia artystyczne zadbały trzy zespoły - Patrick's Hat oraz Własny Port, a także profesjonalny zespół tańca irlandzkiego Trebler. 

Koncert był jednym z wielu wydarzeń rozpoczętego już w maju cyklu "Kanał Kultura". To seria wydarzeń odbywających się w okolicach Kanału Bydgoskiego, które są wybrane przez mieszkańców w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Wstęp na wydarzenia jest oczywiście bezpłatny, a organizatorzy cyklu zaplanowali różnego rodzaju imprezy kulturalne - muzyczne, filmowe i taneczne.

Niedzielny koncert był drugim wydarzeniem na Miedzyniu w ten weekend. W sobotę odbyła się Potańcówka świętojańska jak za dawnych lat. Uczestnicy zgromadzeni na polanie za halą KS Gwiazda nie tylko słuchali muzyki i tańczyli, ale też pletli wianki, które później zostały puszczone na Kanale w pobliżu mariny.  

Cykl "Kanał Kultura" oczywiście się nie kończy. Już na najbliższą niedzielę, 2 lipca, zaplanowano kino plenerowe. Pokazana zostanie francuska komedia  "A oni dalej grzeszą, dobry Boże!". 


Później czeka nas krótka przerwa - do 30 lipca, gdy odbędzie się koncert "Ogrody muzyki" w wykonaniu Agaty Walczak i Kacpra Kuszewskiego wraz z zespołem pod kier. Adama Lemańczyka. Na zakończenie wakacji ponownie potańczymy - tym razem w rytmie disco lat 70.

Organizowane przez mieszkańców wydarzenia plenerowe, takie jak koncert, cieszą się dużą popularnością w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Są zgłaszane jako projekty społeczne. W tym roku mieszkańcy przedstawili w tej kategorii 82 pomysły. Łącznie na ich inicjatywy zabezpieczamy w budżecie miasta niezmiennie 16 mln zł. 17 czerwca rozpoczęła się weryfikacja obywatelska projektów, w ramach której mieszkańcy mogą przekazać swoje opinie o pomysłach zgłoszonych w kolejnej edycji BBO. Można to zrobić za pomocą formularza dostępnego na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.
Zobacz także: WOŚP Bydgoszcz

Irlandzki koncert na Miedzyniu  Irlandzki koncert na Miedzyniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 22:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.