Jeszcze więcej wspólnej zabawy przy fordońskiej szkole

Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 27 w Starym Fordonie. Zamontujemy nowe urządzenia i wymienimy część nawierzchni. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy głosujący na Bydgoski Budżet Obywatelski. Dziś (6 czerwca) ostatni moment na zgłoszenie swojego pomysłu.


W tym roku na terenie szkoły zaplanowane zostały dwie nowe inwestycje. Obecnie trwa już przetarg na przebudowę placu zabaw. Dzięki nowym urządzeniom oraz nawierzchni zmieni się on w dużą familijną strefę aktywności. W zakres zamówienia wchodzi między innymi ustawienie nowych huśtawek, piaskownicy, bujaków, karuzeli i zjeżdżalni. Część urządzeń będzie dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Wymieniona zostanie też nawierzchnia pod urządzeniami i założone zostaną nowe trawniki. Całość dopełnią elementy małej architektury w nowych lokalizacjach. To zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na BBO.


Trwają także przygotowania do przebudowy dwóch przejść dla pieszych na ul. Sielskiej, na wysokości ul. Szybowcowej oraz Przy Tartaku. To zadanie, na które pozyskaliśmy dofinansowanie zewnętrzne. Dzięki niemu poprawi się między innymi bezpieczeństwo uczniów uczęszczających do tej placówki.

W kolejnych latach planowana jest kompleksowa termomodernizacja i przebudowa infrastruktury technicznej budynku szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 27 przy ul. Sielskiej to jedna ze starszych placówek w tej części Bydgoszczy. Zbudowano ją 60-lat temu, jako drugą fordońską podstawówkę – Fordon był wówczas do 1973 roku oddzielnym miastem. Od 2o13 roku patronuje jej  Zdzisław Krzyszkowiak. Wcześniej zbudowano boisko orlik. W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego  zamontowane zostały urządzenia rekreacyjne siłowni plenerowej. W  2019 roku przy szkole otwarto nowe przedszkole dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Jeszcze tylko dziś (6 czerwca)  do godziny 12.00 trwa zgłaszanie pomysłów do kolejnej edycji programu. Najprościej zrobić to korzystając z formularza on-line na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. 
Jeszcze więcej wspólnej zabawy przy fordońskiej szkole Jeszcze więcej wspólnej zabawy przy fordońskiej szkole Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:59 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.