Park na Błoniu zyska nowe alejki

Park przy ulicy ks. J. Schulza czekają kolejne estetyczne zmiany. Zamawiamy dokumentację, która pozwoli wyremontować istniejące alejki, dobudować nowe ścieżki oraz wyposażyć park w elementy małej architektury. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Park 2. Korpusu Obrony Powietrznej pomiędzy ulicą ks. Schulza i torami kolejowymi jest jednym z ulubionych miejsc rekreacji mieszkańców Błonia. W ostatnich latach powstał na tym terenie również plac zabaw, skatepark i wybieg dla psów. Wzdłuż ulic J. Schulza i A. Madalińskiego dobudowane zostały nowe chodniki i drogi rowerowe.Teraz zlecamy kolejne prace podnoszące estetykę i wygodę osób korzystających z parku. Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która będzie podstawą do prac remontowo-budowlanych  przy ścieżkach w parku. Wstępnie planowane jest też stworzenie nowych alejek w miejscu popularnych przedeptów, ekspozycja głazu upamiętniającego lotników oraz ustawienie nowych elementów małej architektury. Dokumentacja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Następnie zlecone zostaną prace budowlane. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Obecnie pracujemy nad 11. edycją programu. Trwa weryfikacja pomysłów zgłoszonych wiosną przez bydgoszczan. Lista wszystkich pomysłów dostępna jest TUTAJ. Swoje opinie do 15 września na temat zgłoszonych projektów mogą wyrazić również mieszkańcy. Jesienią o wyborze najlepszych, które trafią do realizacji zdecydują sami mieszkańcy.


Park na Błoniu zyska nowe alejki  Park na Błoniu zyska nowe alejki Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:31 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.