Kanał Kultura, czyli mnóstwo atrakcji nad Kanałem

W sobotę potańcówka, a w niedzielę koncert muzyki irlandzkiej. Już w najbliższy weekend czekają nas kolejne wydarzenia w ramach Kanału Kultury. Ich realizacja możliwa jest dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Już od kilku lat mieszkańcy Miedzynia, Prądów, Jarów i Wilczaka w projektach społecznych Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego głosują na imprezy nad Kanałem Bydgoskim..

- To już będzie kolejna edycja Kanału Kultury i patrząc na liczbę zebranych w BBO głosów to ta pozycja jest w ścisłej czołówce. Ludzie chcą się integrować, spotykać w tak pięknym i wyjątkowym miejscu, jak Kanał Bydgoski - mówi Dariusz Smół z Rady Osiedla Miedzyń-Prądy.

- W ubiegłym roku postanowiliśmy wrócić do tradycji i zorganizować potańcówkę. Jeszcze w okresie międzywojennym i wcześniej nad Kanałem tętniło życie. Tańczący ludzie tak dobrze się bawili, że i w tym roku odbywać się będą imprezy taneczne - dodaje Dariusz Smól.

Już w najbliższy weekend odbędą się dwie imprezy plenerowe nad Kanałem Bydgoskim. W sobotę, 24 czerwca czeka nas "Potańcówka Świętojańska. Jak za dawnych lat". Podczas wieczoru oprócz tańca będziemy wyplatali wianki, które zostaną puszczone na Kanale. Początek imprezy o godz. 18 na polanie za KS Gwiazda, przy ul. Bronikowskiego 45.

Kolejne atrakcje czekają na nas już w niedzielę (25.06), kiedy to przeniesiemy się w irlandzkie klimaty. Podczas koncertu "Od Miedzynia do Dublina. Zielone nuty nad Kanałem Bydgoskim" wystąpią zespoły Patrick's Hat oraz Własny Porty. Zespół Treblers pokaże profesjonalny pokaz tańca irlandzkiego. Początek imprezy również  o godz. 18 na polanie za KS Gwiazda, przy ul. Bronikowskiego 45.

Jeszcze latem w ramach Kanału Kultura czekają nas Kino Plenerowe (2.07), Ogrody Muzyki, koncert piosenek w wykonaniu Agaty Walczak i Kacpra Kuszewskiego (30.07) oraz Potańcówka Disco na Śluzach (27.08), czyli pożegnanie lata w tanecznych rytmach lat 80-tych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


Kanał Kultura, czyli mnóstwo atrakcji nad Kanałem  Kanał Kultura, czyli mnóstwo atrakcji nad Kanałem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.