Wieczór na jazzowo. Dixie Company wystąpiło na Barce Lemara

Kolejny koncert z cyklu Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach za nami. Tym razem mieszkańcy miasta, którzy zebrali się przy Barce Lemara, mogli posłuchać tradycyjnej muzyki jazzowej w wykonaniu zespołu Dixie Company. Projekt wybrany został przez mieszkańców w głosowaniu  Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach to cykl koncertów organizowanych przez Stowarzyszenie FELIKS. Projekt skupia się na światowych i polskich przebojach muzyki rozrywkowej, ale repertuar jest bardzo bogaty. 

Dwa tygodnie temu na inaugurację cyklu widzowie słuchali i tańczyli do muzyki Krzysztofa Krawczyka, Czesława Niemena oraz Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Zbyszka Gajewskiego i Przyjaciół. Tym razem motywem przewodnim był jazz, a koncert zatytułowano "Duch Nowego Orleanu nad Brdą". 


Poznańska grupa Dixie Company, która wystąpiła w czwartek, to formacja jazzu tradycyjnego. Przez ponad 30 lat działalności artyści wystąpili na setkach festiwali i koncertów na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych, gdzie grali na największym festiwalu jazzu tradycyjnego w kalifornijskim Sacramento. Są także pomysłodawcą i współorganizatorem Poznań Old Jazz Festival. 

W Bydgoszczy Dixi Company wystąpiło w składzie: Krzysztof Zaremba, Jakub Marszałek, Jura Owsiannikow, Mariusz Gajdziel, Wojciech Warszawski i Piotr Soroka. Muzyki słuchano nie tylko z leżaków przed barką, ale także z ulicy Mostowej.

Bydgoskie Lato Muzyczne przy Spichrzach jest realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego jako projekt społeczny. To kategoria dla pomysłów kulturalnych, sportowych i rozrywkowych integrujących lokalne społeczności. 

W tym roku mieszkańcy Bydgoszczy zgłosili do kolejnej edycji aż 82 projekty społeczne. Obecnie trwa weryfikacja zaproponowanych zadań. Swoje opinie w tym procesie mogą wyrazić także mieszkańcy poprzez formularz dostępny na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO. Tegoroczne głosowanie odbędzie się w listopadzie. Na inwestycje z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego niezmiennie przeznaczamy 16 mln zł. Wieczór na jazzowo. Dixie Company wystąpiło na Barce Lemara  Wieczór na jazzowo. Dixie Company wystąpiło na Barce Lemara Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 22:23 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.