Wieczór z komedią przy V Śluzie Kanału Bydgoskiego

Francuska komedia "A oni dalej grzeszą, dobry Boże" została pokazana w ramach kolejnego wydarzenia z cyklu Kanał Kultura. Tym razem kino plenerowe odbyło się przy ul. Czarna Droga w pobliżu V Śluzy. To kolejne wydarzenie wybrane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.
 

Kanał Kultura to cykl wydarzeń kulturalno-rozrywkowych finansowanych z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbywających się w rejonie Kanału Bydgoskiego. Zaplanowano różnorodne imprezy - w ubiegłym tygodniu bawiono się podczas potańcówki oraz na koncercie w irlandzkim klimacie, a tym razem przyszedł czas na kino plenerowe.
Mieszkańcy Bydgoszczy, którzy zebrali się w rejonie V Śluzy obejrzeli film "A oni dalej grzeszą, dobry Boże". To już trzecia część francuskiej komedii, która zdobyła popularność na całym świecie. Film miał swoją premierę w Polsce zaledwie przed rokiem. W tej części córki państwa Verneuil przygotowują swoim rodzicom niespodziankę z okazji czterdziestej rocznicy ślubu. Na przyjęcie zjeżdżają się goście z różnych zakątków świata.

Na kolejne wydarzenie z cyklu Kanał Kultura trzeba zaczekać niemal miesiąc. 30 lipca w ogrodach Galerii Miedzyń przy ul. Nakielskiej 86 odbędzie się „Koncert najpiękniejszych piosenek – Ogrody Muzyki”. Gwiazdami wieczoru będą Agata Walczak, Kacper Kuszewski oraz zespół muzyczny pod kier. Adama Lemańczyka. Początek o godz. 19:00.
Na koniec wakacji, 27 sierpnia, odbędzie się jeszcze jedna potancówka - Disco na Śluzach, gdy usłyszymy rytmy lat 80.
Na Kanale Kultura propozycje dla miłośników kina plenerowego jednak się nie kończą. W najbliższy piątek zainaugurowane zostanie Kino nad Balatonem. W samym sercu Bartodziejów zostanie wyświetlony jeden z najgłośniejszych filmów ostatnich miesięcy - "Wieloryb" Darrena Aronofsky'ego. Początek o godz. 21:00. Wstęp wolny. Pokazy będą odbywać się co tydzień.
14 lipca, godz. 21.15, „Książę” (prod. W. Brytania)
 21 lipca, godz. 21.15, „Układ idealny” (USA)
 28 lipca, godz. 21, „Dorwać gringo” (USA)
 4 sierpnia, godz. 21, „Moje skarby (Francja)
 11 sierpnia, godz. 20.45, Niewidzialny wróg (USA)
 18 sierpnia, godz. 20.25, „Królowe życia” (USA)
 25 sierpnia, godz. 20, „Jak zostałem samurajem (USA, animowany dla dzieci)
Zarówno Kanał Kultura, jak i Kino nad Balatonem to projekty społeczne realizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W niedawnym etapie zgłaszania wniosków na kolejny rok mieszkańcy przedstawili 82 pomysły na projekty społeczne. Obecnie trwa ich weryfikacja. Swoje zdanie można wyrazić na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

fot. Szymona Makowski














































Wieczór z komedią przy V Śluzie Kanału Bydgoskiego  Wieczór z komedią przy V Śluzie Kanału Bydgoskiego Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:28 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.