Mieszkańcy zagłosowali na ażurowe jezdnie. Zlecamy budowę

Zlecamy pakiet kolejnych zadań związanych z utwardzeniem kilku osiedlowych ulic w Starym Fordonie, na Czyżkówku i w Łęgnowie. Do realizacji wybrali je bydgoszczanie w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Trwają przygotowania do stabilizacji ażurowymi płytami kolejnych ulic.
W Starym Fordonie twardą, równą nawierzchnię zyskają ulice Góralska, Korzeniowskiego i Piekary. Będzie to kontynuacja drogowych zadań na tym osiedlu, które zostały zrealizowane w poprzednich latach. Wcześniej dzięki BBO zakończyło się utwardzanie ul. Targowisko, Przy Bóżnicy oraz Celnej.
Zakres prac obejmuje m.in utwardzenie ulic ażurowymi płytami:

    Góralskiej na odcinku od Targowisko do Korzeniowskiego
    Korzeniowskiego na odcinku od Przy Bóżnicy do Piekary
    Piekary od Korzeniowskiego do Targowisko.

Skrzyżowania ulic  Góralskiej z Targowisko oraz Korzeniowskiego oraz Korzeniowskiego z Piekary będą wykonane z kostki . Część ulic dedykowana pieszym również wyłożona zostanie kostką betonową.

W Łęgnowie planowane jest natomiast utwardzenie kolejnego odcinka ul. Okólnej od posesji nr 10 do 14. Wcześniej Bydgoski Budżet Obywatelski pomógł przebudować fragment tej ulicy prowadzący w kierunku ul. Żółwińskiej oraz Pionierów. Z kolei na Czyżkówku twardą nawierzchnię zyska ulica Łebska pomiędzy Piaśnicką i Bruską. Dodatkowo po północnej stronie ulicy miejsca do parkowania ustabilizowane zostaną geokratą.

Technologia utwardzania ulic płytami ażurowymi stosowana jest głównie na terenach o dużej przepuszczalności gruntu, w miejscach nienarażonych na częste przejazdy pojazdów ciężarowych. Wybrane ulice spełniają te warunki. Inwestycje realizowane są w standardach, wypracowanych przy wcześniejszych zadaniach. Płyty zawsze stabilizowane są opornikami betonowymi, a część utwardzanej ulicy dedykowaną pieszym wykładana będzie kostką betonową.

Obecnie trwa postępowanie zmierzające do wyboru wykonawców tych zadań. Po podpisaniu umowy prace zostaną zrealizowane w ciągu ok. 2 miesięcy.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Obecnie pracujemy nad 11. edycją programu. Trwa weryfikacja pomysłów zgłoszonych wiosną przez bydgoszczan. Swoje opinie do 15 września na temat zgłoszonych projektów mogą wyrazić również mieszkańcy. Jesienią o wyborze najlepszych, które trafią do realizacji zdecydują sami mieszkańcy. Karta do weryfikacji  obywatelskiej znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.


Mieszkańcy zagłosowali na ażurowe jezdnie. Zlecamy budowę  Mieszkańcy zagłosowali na ażurowe jezdnie. Zlecamy budowę Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:19 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.