Oświetlone ulice i przejścia w Brdyujściu

Zakończyła się budowa ulicy Odrzańskiej w Brdyujściu. Doświetlone zostało także przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Witebską. To zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.Ulica Odrzańska została wybudowana jako pieszojezdnia. Wzdłuż niej powstało 10 miejsc postojowych. Przebudowane zostało też oświetlenie. Teraz wzdłuż całej ulicy ustawione są energooszczędne latarnie z ledowymi oprawami.  Deszczówka jest odprowadzana do kanalizacji deszczowej. Nowa ulica ułatwia m.in. dojazd do zespołu budynków komunalnych wybudowanych w ciągu ostatnich lat. Końcowy fragment ulicy umożliwi w przyszłości dobudowanie nowej ulicy również w kierunku ul. Łowickiej. Zadanie o wartości 1 mln zł zrealizowano ze środków miasta na wieloletni program budowy ulic.  

Bezpieczeństwo pieszych w tej części Brdyujścia poprawiło też doświetlenie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Witebskiej i Odrzańskiej. To zadanie do realizacji wybrali bezpośredni mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Ten program pomógł również ustawić ławki przy blokach na Odrzańskiej. Natomiast w ubiegłym roku dzięki BBO udało się m.in. utwardzić ul. Wioślarską.

Warto wiedzieć

W ciągu ostatnich 8 lat liczba bydgoszczan mieszkająca przy drogach gruntowych spadła prawie o połowę. To efekt wybudowania 100 lokalnych ulic o długości 50 kilometrów według dobrze dobranych, obiektywnych kryteriów.


 

Oświetlone ulice i przejścia w Brdyujściu  Oświetlone ulice i przejścia w Brdyujściu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:02 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.