Popołudnie z zabawami dla dzieci na Górzyskowie!

W czwartek, 6 lipca, na plac zabaw przy ulicy Gersona zawitał Objazdowy Dom Kultury. To kontynuacja zeszłorocznych działań realizowana dzięki wyborwoi mieszkańców w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Pippi i Piraci” i rozpoczęła się na osiedlu Górzyskowo.

Mieszkańcy wraz ze swoimi pociechami chętnie przybyli, by skorzystać z zaplanowanych atrakcji. W programie nie zabrakło animacji z Pippi piratem, wesołych tańców, konkursów pirackich, zabaw z chustą, warsztatów z zaplatania warkoczy i wykonywania kapeluszy pirackich, wielkich baniek mydlanych oraz warsztatów cyrkowych. Było kręcenie talerzami, chodzenie na szczudłach, malowanie twarzy, a także żonglowanie chustkami i piłkami.

Warto wspomnieć, że rekreacyjny kompleks na Górzyskowie, który składa się między innymi ze skateparku, placu zabaw, siłowni plenerowej, placu do street workoutu, parkingu oraz wybiegu dla psów, także powstał w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Wszystko znajduje się pomiędzy ulicami Kossaka, Gersona i Brandta.

Jak mówią organizatorzy, zeszłoroczna edycja okazała się ogromnym sukcesem. Działania spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, a przede wszystkim dzieci. W związku z tym, w tym roku zaplanowanych zostało aż dziewięć wydarzeń.

W kolejnych wakacyjnych tygodniach animatorzy z Objazdowego Domu Kultury odwiedzą jeszcze 8 bydgoskich placów zabaw w czwartki w godzinach od 15.00 do 19.00.

Dokładny harmonogram:

•       13.07 - os. Błonie (skwer 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich),

•       20.07 - os. Bartodzieje (plac przy plaży nad Balatonem),

•       27.07 - os. Nowy Fordon (góra szybowcowa, ul. Twardzickiego),

•       03.08 - os. Wilczak-Jary (planty nad Kanałem Bydgoskim, od ul. Nakielskiej),

•       10.08 - os. Wyżyny (skwer A. Krzyżanowskiego – Wilka, koło tężni),

•       17.08 - os. Leśne (skwer Pomorskiego Okręgu Wojskowego),

•       24.08 - os. Wzgórze Wolności (plac zabaw przy szkole nr 56, ul. Karpacka),

•       31.08 - os. Osowa Góra (plac zabaw przy tężni w parku Osowa Góra).

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Projekt jest w całości finansowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Popołudnie z zabawami dla dzieci na Górzyskowie!  Popołudnie z zabawami dla dzieci na Górzyskowie! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 20:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.