Trwają piłkarskie Wakacje z Chemikiem

Przez cały lipiec trwają  Wakacje z Chemikiem. To bezpłatne treningi dla chłopców i dziewcząt w wieku do 12 lat wybrane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. 

To już jedenasta edycja otwartych zajęć piłkarskich odbywających się na boiskach przy ul. Glinki 79. Mogą w nich brać udział dzieci niezależnie od płci, poziomu sportowego czy przynależności klubowej. Dla dzieci jest to szansa na spędzenie wakacji aktywnie wraz z kolegami i koleżankami.

Nie obowiązują zapisy. Wystarczy wypełnić formularz uczestnictwa, który opiekunowie otrzymają podczas zajęć.  Dzieci muszą zabrać ze sobą strój sportowy odpowiedni do warunków atmosferycznych oraz picie. 

Zbiórka przed zajęciami odbywa się przed boiskiem ze sztuczną murawą przy ul. Glinki 79. 

Treningi odbywają się od poniedziałku do czwartku przez cały lipiec. Uczestnicy podzieleni są na dwie grupy. O godz. 15:00 rozpoczynają się zajęcia dla dzieci z roczników 2011-2014, natomiast o godz. 17:00 dla dzieci z rocznika 2015 oraz młodszych. 

Ostatniego dnia lipca odbędzie się uroczyste zakończenie akcji, podczas którego wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale oraz upominki od sponsorów i partnerów akcji.

Zadanie realizowane jest dzięki wyborowi mieszkańców i środków z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Głównymi partnerami akcji są: Miasto Bydgoszcz, Oponeo, Grupa Moderator, Bydgoskie Centrum Sportu,  OnlyBio, Korpol Invest, Polski Związek Piłki Nożnej, Kujawsko-Pomorski Związki Piłki Nożnej, Kappa, SM Budowlani, a patronami medialnymi – MetropoliaBydgoska.PL i TVP Bydgoszcz. 

Każdego roku w akcji uczestniczy ponad 400 dziewcząt i chłopców. Trenują oni pod okiem wykwalifikowanych szkoleniowców, którzy na co dzień pracują w Akademii Chemika Bydgoszcz. W czasie zajęć uczestnicy dzieleni są na mniejsze grupy, aby zapewnić wysoką jakość treningów. 

W ubiegłorocznym głosowaniu mieszkańcy już po raz kolejny wybrali Wakacje z Chemikiem do realizacji jako projekt społeczny. Kolejne głosowanie na projekty zgłoszone przez bydgoszczan już w listopadzie. Obecnie odbywa się etap weryfikacji zgłoszonych pomysłów – mieszkańcy mogą wyrazić swoje zdanie na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

Trwają piłkarskie Wakacje z Chemikiem  Trwają piłkarskie Wakacje z Chemikiem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 19:29 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.