Popływaj kajakiem po Zalewie Smukalskim

Koncerty na wodzie, bezpłatna wypożyczania kajaków, spotkania sąsiedzkie, czy konkurs młodych talentów. Zrewitalizowana przystań UKS Smukała, dzięki głosom oddanym w Bydgoskim Budżecie Obywatelski znowu stała się miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców.Na terenie Orlika Wodnego przy ul. Smukalskiej 177 dzięki głosom mieszkańców w tym tygodniu ruszyła wypożyczalnia kajaków na orliku wodnym przy Smukalskiej 177. W ramach BBO został zatrudniony ratownik. Będzie jednocześnie wydawał kajaki osobom chcącym korzystać z dostępnego sprzętu pływającego. Wypożyczania czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 oraz 15-18, a w sobotę i niedzielę  od 9 do 18.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zabiegi, które rozpoczęły się kilka lat temu. W głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy Smukały, Opławca i Janowa zdecydowali o remoncie budynku UKS Smukała położonego nad Zalewem Smukalskim. Pamiętający jeszcze czasy XX-lecia międzywojennego parterowy budynek modernizowany był etapami. Za każdym razem to mieszkańcy wskazywali w głosowaniu nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim konieczność jego dalszej modernizacji.

W 2022 r. w ramach mikroprojektów osiedlowych mieszkańcy wybrali szereg imprez, które zorganizowane zostać miały przy Przystani Smukała.

- Sam jestem mieszkańcem Smukały i zależało mi, by coś się tutaj działo dla mieszkańców - mówi Tomasz Olechnowicz ze Stowarzyszenia "Waleczne Serca" pomysłodawca projektu. Tylko w tym roku przy ul. Smukalskiej 177 odbyło się kilka ciekawych imprez. Wśród nich piknik sąsiedzki z ogniskiem, koncert szantowy, konkurs młodych talentów, czy rodzinne zawody kajakowe.


- Zależało nam, by każdy bez względu na wiek znalazł coś dla siebie. I chyba nam się udało. Na każdej z imprez było ponad 200 osób. To bardzo dobry wynik. Poprosiliśmy też mieszkańców o przyniesienie starych zdjęć ze Smukały i Opławca. Była okazja do wielu wspomnień. Odbyliśmy też sentymentalną podróż w czasie wspominając kolejkę wąskotorową, która kiedyś przejeżdżała przez nasze osiedla - dodaje Tomasz Olechnowicz.O popularności takich imprez świadczy fakt, że w kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszony zostało kilka pomysłów mających jeszcze bardziej zintegrować mieszkańców. Kajaki z wypożyczalni nie będą udostępniane w dni z opadami atmosferycznymi i w czasie niskich stanów wody. Kajaki wraz z osprzętem wydaje i przyjmuje pracownik dozorujący po podpisaniu oświadczenia przez osobę pełnoletnią. Regulamin wypożyczalni znajduje się TUTAJ.

 


Popływaj kajakiem po Zalewie Smukalskim  Popływaj kajakiem po Zalewie Smukalskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:27 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.