W Bydgoszczy powstała… wyspa. To azyl dla ptaków w mieście

Nowa wyspa powstała na Balatonie na bydgoskich Bartodziejach. To pomysł bydgoszczan zgłoszony do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, który miał dodać uroku akwenowi i jednocześnie stanowić bezpieczny azyl dla ptaków.

Od niedawna mieszkańcy Bartodziejów mogą zauważyć na Balatonie nowy punkt. To obsadzona zielenią wyspa, która jest świetnym schronieniem dla ptaków. Już odwiedzają ją skrzydlaci mieszkańcy naszego miasta. Szczególnie często pojawiają się tu kaczki i mewy. Wyspa nadaje też akwenowi, na którym wcześniej uruchomiono nowe fontanny, dodatkowego uroku. Znajdują się na niej rodzime rośliny, przystosowane do warunków wodnych.

Platforma, która tworzy wyspę, jest wykonana z włókna poliestrowego i naturalnego włókna kokosowego, posiada kilka warstw materiałów. Ma 2×1,5 m powierzchni. Wyporność zapewnia jej pianka poliuretanowa. Pozwala ona na nasadzenia roślin, sprzyja zasiedlaniu drobnoustrojów i bakterii obniżających stężenie fosforu i azotu w wodzie, co wpływa na mniejszy zakwit glonów.

Betonowa kotwica pozwala utrzymać wyspę na powierzchni niezależnie od wahań poziomu wody oraz silnego prądu.

Realizację tej inwestycji wskazali mieszkańcy poprzez głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. 
W Bydgoszczy powstała… wyspa. To azyl dla ptaków w mieście  W Bydgoszczy powstała… wyspa. To azyl dla ptaków w mieście Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:11 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.