Zabytkowe autobusy wyjechały na ulice Bydgoszczy! Mamy zdjęcia

Już po raz szósty odbył się zlot zabytkowych autobusów. Wydarzenie z okazji 135-lecia komunikacji miejskiej w Bydgoszczy zostało wybrane przez mieszkańców w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Sobotni zjazd rozpoczął się o godz. 10:00. Do południa autobusy czekały na bydgoszczan na parkingu przed BKS Chemik przy ul. Glinki 79. Można było zobaczyć pojazdy marek Ikarus, Jelcz, Autosan, Volvo, Mercedes, a także autobusy obecnie jeżdżące po ulicach. Do Bydgoszczy przyjechały także pojazdy z innych miast.

Frekwencja nie zawiodła i mieszkańcy przyszli zobaczyć pojazdy sprzed lat, a także te całkiem nowe. Do miejsc kierowcy ustawiały się długie kolejki. Dzieci siadały za kierownicą, a rodzice robili zdjęcia. Nie zabrakło także starszych osób wspominających podróże autobusami, a także kierowców i miłośników komunikacji, którzy dzielili się swoją wiedzą.

Parada ulicami miasta

O godz. 12:00 parada złożona z zabytkowych autobusów wyruszyła ulicami miasta. Wystartowała z ul. Glinki, a następnie jechała trasą Uniwersytecką, ul. Wojska Polskiego, Kujawską, Bernardyńską, Jagiellońską, Ogińskiego, Sułkowskiego, Kamienną, Artyleryjską, Zaświat, Zygmunta Augusta, Langiewicza, Unii Lubelskiej, Dworcową, Królowej Jadwigi, Focha, Kruszwicką, Szubińską, Żwirki i Wigury, Inowrocławską, Brzozową, Jana Pawła II i ponownie ulicą Glinki pod stadion Chemika.

Kursowały linie specjalne

Po zakończeniu parady na ulice wyjechały dwie linie specjalne. Od 13:30 do 18:00 linia A kursowała z parkingu przed BKS Chemik do zajezdni tramwajowej, gdzie odbywało się zwiedzanie. Linia B jeździła za to między Glinkami a Myślęcinkiem z częstotliwością 5-10 minut. 

Udział we wszystkich atrakcjach był bezpłatny. Wydarzenie zorganizowały Miasto Bydgoszcz oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy, zaś partnerami byli Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, Miejskie Zakłady Komunikacyjne oraz Mobilis i Irex-Trans.

Zabytkowe autobusy wyjechały na ulice Bydgoszczy! Mamy zdjęcia  Zabytkowe autobusy wyjechały na ulice Bydgoszczy! Mamy zdjęcia Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 19:21 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.