Kolejny pokaz w ramach Kina nad Balatonem za nami! FOTO

W piątkowy wieczór, 4 sierpnia, można było obejrzeć projekcję filmową w ramach kina plenerowego w parku nad Balatonem. Tym razem postawiono na francuską komedię „Moje Skarby” z udziałem Jean Reno w roli głównej.

Tak jak tydzień temu, pokaz rozpoczął się o godzinie 21:00, co wynika z godzin zachodów słońca. Pomimo deszczowej aury, którą spowity był ten tydzień, udało się obejrzeć film na świeżym powietrzu. Publiczność śmiała się przy komedii w reżyserii Pascala Bourdiaux.

W tej produkcji światowy aktor Jean Reno, doskonale znany z takich produkcji jak m.in. Leon Zawodowiec, Kod da Vinci, Różowa Pantera czy Mission Impossible, wcielił się w złodzieja, który razem z dwiema córkami dokonał wielkiego skoku na warte miliony skrzypce Stradivariusa. Wcześniej jednak siostry nawet nie wiedziały, że nimi są, a co lepsze, żadna z nich nie znała swojego ojca. W pozostałych rolach wystąpili także między innymi Alexis Michalik, Bruno Sanches, Amory Cazal, Camille Chamoux czy Reem Kherici.

Organizator, tak jak podczas wcześniejszych projekcji zapewnił komfortowe warunki odbioru filmu. Duży dmuchany ekran, mocny projektor, profesjonalne nagłośnienie i leżaki.To wszystko stworzyło niepowtarzalną atmosferę i klimat kina w Parku nad Balatonem. Poza tym nie zabrakło także ludzi cieszących się seansem na kocach.

To kolejna już edycja Kina nad Balatonem. Jego pomysłodawcą, który zgłosił pomysł do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego,  jest Adam Dziura, członek Rady Osiedla Bartodzieje. Idea spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu przypadła mieszkańcom do gustu już w 2021 i 2022 roku. Dlatego i podczas ostatniego głosowania chętnie wybrali ją w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 

W tym roku w ramach kina plenerowego nad Balatonem ustalono 8 projekcji filmowych. To była piąta, więc pozostały jeszcze trzy, równie ciekawe:

11 sierpnia (godz. 20:45 – 22:30)

„Niewidzialny wróg” – thriller (USA, 2016)

18 sierpnia (godz. 20:25 – 22:00)

„Królowe życia” – komedia (USA, 2019)

25 sierpnia (godz. 20:00 – 21:30)

„Jak zostałem samurajem” – animacja (USA, 2022)

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Kino nad Balatonem to projekt społeczny realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W niedawnym etapie zgłaszania wniosków na kolejny rok mieszkańcy przedstawili 82 pomysły na projekty społeczne. Obecnie trwa ich weryfikacja. Swoje zdanie można wyrazić na stronie www.bydgoszcz.pl/weryfikacjaBBO.

fot. Szymon Makowski 


Kolejny pokaz w ramach Kina nad Balatonem za nami! FOTO  Kolejny pokaz w ramach Kina nad Balatonem za nami! FOTO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.