Cztery kilometry Brdy, 40 kajaków i mnóstwo worków śmieci. Za nami finał Sprzątania Świata [ZDJĘCIA]

Ekologiczna akcja Zadbaj o Brdę to projekt Czystej Puszczy Bydgoskiej, wybrany przez mieszkańców miasta w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. 

                       

W niedzielę, 17 września, kilkadziesiąt bydgoskich rodzin połączyło ekologię z rekreacją. Pogodna aura sprzyjała uczestnikom wydarzenia Zadbaj o Brdę. Wspólnymi siłami uprzątnęli Kanał Bydgoski i Brdę z pokładów kajaków.


Wydarzenie odbyło się w ramach 30. finału ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Bydgoszczanie – 80 osób na 40 kajakach, wyruszyli w trasę ze śluzy Czyżkówko w kierunku Wyspy Młyńskiej. Wszyscy byli zaopatrzeni w rękawice, worki oraz specjalne podbieraki rybackie do zbierania śmieci. 4-kilometrowy spływ poprowadził doświadczony pilot turystyczny Marek Weckwerth. Po pracowitym spływie jego uczestnicy wzięli udział w ekologicznym pikniku na Wyspie Młyńskiej. Na sprzątających Brdę czekały również pamiątkowe upominki. Były to startowe pakiety z plecakiem, koszulką termiczną, kubkiem, wodą oraz książką.


Ekologiczny spływ w sercu Bydgoszczy zakończył się sukcesem. Ochotnicy zebrali wspólnie ponad sto 120-litrowych worków śmieci.

Cztery kilometry Brdy, 40 kajaków i mnóstwo worków śmieci. Za nami finał Sprzątania Świata [ZDJĘCIA]  Cztery kilometry Brdy, 40 kajaków i mnóstwo worków śmieci. Za nami finał Sprzątania Świata [ZDJĘCIA] Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:17 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.