Zielone miejsca relaksu i zabawy przy szkołach

Kontynuujemy nasze inwestycje związane z przebudową przyszkolnych terenów rekreacyjnych. Wypiękniał już teren wokół szkoły przy ul. Sielskiej w Fordonie. Teraz w wielki plac budowy zamieniła się strefa rekreacji przy ul. Żmudzkiej na Bartodziejach. Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Przy SP nr 34 w Starym Fordonie zakończyła się przebudowa placu zabaw. Dzięki nowym urządzeniom oraz nawierzchni zmienił się on w dużą familijną strefę aktywności. W zakres zamówienia wchodziło między innymi ustawienie nowych huśtawek, piaskownicy, bujaków, karuzeli i zjeżdżalni.

Część urządzeń jest  dostosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Wymieniona została też nawierzchnia pod urządzeniami i założono nowe trawniki. Całość dopełniają elementy małej architektury w nowych lokalizacjach. Zadanie zostało już odebrane.


Trwa również metamorfoza przy szkole na Bartodziejach. W ramach inwestycji przy ul. Żmudzkiej powstaną boiska do gry w korfball i streetball o poliuretanowej powierzchni wraz wyposażeniem, m.in. kosze i tablice do streetballa oraz kosze do korfballa, amfiteatr o konstrukcji murowanej do zajęć na powietrzu wraz z balustradą stalową oraz donicami, utwardzony plac z kostki betowej z polami do gry w szachy ziemne. W projekcie jest poza tym instalacja gniazd oraz oświetlenia do amfiteatru i stref odpoczynku. Powstaną nowe elementy małej architektury - ławki, komplet figur do szachów ziemnych oraz kosze na śmieci. W planach jest posadzenie 118 krzewów i 126 bylin, które staną się zieloną ozdobą strefy wypoczynku.  

Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. W tym roku zakończyliśmy także m.in. rozbudowę parku kieszonkowego przy SP nr 46 na Kapuściskach.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Obecnie pracujemy nad 11. edycją programu. Trwa weryfikacja pomysłów zgłoszonych wiosną przez bydgoszczan. Jesienią o wyborze najlepszych, które trafią do realizacji zdecydują sami mieszkańcy.

 

 


Zielone miejsca relaksu i zabawy przy szkołach  Zielone miejsca relaksu i zabawy przy szkołach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:49 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.