Wyjątkowe widowisko nad Kanałem Bydgoskim! ZDJĘCIA

W sobotę nad Kanałem Bydgoskim odbyło się kolejne wyjątkowe wydarzenie. Mieszkańcy miasta tłumnie wybrali się na pokaz „Historia Kanału Bydgoskiego malowana światłem" Wydarzenie wybrane zotało w głosowaniu mieszkańców w  Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. 


Widowisko multimedialne łączyło obraz, wodę, muzykę i światło. Przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii odbył się koncert przestrzenny. Za sprawą innowacyjnych rozwiązań multimedialnych bydgoszczanie mogli obejrzeć video mapping, któremu towarzyszyły efekty dźwiękowe. 

Wydarzenie odbyło się na Bulwarze Sebastiana Malinowskiego przy ul. Staroszkolnej. Mieszkańcy miasta oglądali pokaz z obu stron Kanału Bydgoskiego - przybyły zarówno osoby starsze, jak i najmłodsi mieszkańcy. 

W ten sposób świętowano 249 urodziny Kanału Bydgoskiego. Pokaz trwał około pół godziny. Był też okazją do poznania historii Kanału Bydgoskiego, która została wyświetlona na wodzie. 

Udział był bezpłatny. Wydarzenie sfinansowano ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zorganizowało je Muzeum Kanału Bydgoskiego, którym od 2008 roku kieruje Tomasz Izajasz.

Pokaz jest przykładem projektów społecznych, które mieszkańcy mogą zgłaszać, a następnie wybierać w BBO. Kolejne głosowanie już w listopadzie. Do 15 września odbywała się weryfikacja zgłoszonych projektów, w ramach której swoje zdanie mogli wyrazić także mieszkańcy.

Rewitalizacja Kanału Bydgoskiego jest jednym z priorytetów miasta, co wskazali mieszkańcy w czasie konsultacji. Oprócz inwestycji takich jak umacnianie brzegów czy nowe wrota zabytkowych śluz nad Kanałem odbywają się też liczne wydarzenia.


fot. Szymon Makowski 


Wyjątkowe widowisko nad Kanałem Bydgoskim! ZDJĘCIA  Wyjątkowe widowisko nad Kanałem Bydgoskim! ZDJĘCIA Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:52 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.