Wielkie sprzątanie Brdy. Bydgoszczanie będą czyścić swoją rzekę podczas kajakowego spływu

Mieszkańcy będą sprzątać Kanał Bydgoski i Brdę z… kajaków. Uczestnicy przepłyną pod zabytkowymi wiaduktami, zbiorą śmieci i będą podziwiać Bydgoszcz z wody. Inni chętni do sprzątania pójdą wzdłuż brzegów. Wydarzenie wybrali mieszkańcy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.  


Spływ rozpocznie się w niedzielę (17 września) o godz. 9.30 na Kanale Bydgoskim przy Marinie Gwiazda obok Śluzy Czyżkówko. Tam odbędzie się pierwsze śluzowanie. Później uczestnicy popłyną w kierunku Śluzy Okole. Po niej wpłyną już na wody Brdy. Po drodze miną m. in. okazałe zabytkowe wiadukty kolejowe, by dopłynąć do Śluzy Miejskiej, gdzie są zabytkowe maszynownie, pamiętające jeszcze czasy zaborów. Wszyscy dostaną specjalne podbieraki rybackie, żeby zbierać śmieci.
Najpierw sprzątanie, a potem eko piknik

– Dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim po raz kolejny mogę zaprosić państwa na akcję ekologiczną. Tym razem z okazji Dnia Sprzątania Świata wracamy nad Brdę. Organizujemy spływ kajakowy połączony ze sprzątaniem – zachęcał podczas konferencji na Wyspie Młyńskiej (14 września) Marcin Rybacki, prezes Stowarzyszenia Czysta Puszcza Bydgoska.

Na wszystkich uczestników czekają pakiety startowe z książkami i kubkami oraz workami i rękawicami. Spływ zakończy się przy Wyspie Młyńskiej, gdzie odbędzie się eko piknik. Będzie tam pyszne wege jedzenie i eko gadżety dla dzieci.Do akcji może dołączyć każdy ze swoim workiem i podążać razem z kajakarzami nabrzeżem Brdy.

Zainteresowanie spływem jest bardzo duże Organizatorzy zamówili łącznie 35 kajaków, maksymalnie, ile się dało. Wszystkie miejsca rozeszły się w ciągu trzech dni. W akcję zaangażuje się 80 osób. Spływ poprowadzi doświadczony pilot turystyczny Marek Weckwerth.
Czysta Puszcza Bydgoska. Gramy razem

– Przyjęliśmy rolę takiego dobrego stróża dla wszystkich organizacji proekologicznych, które zmieniają nasze miasto, ale także dają przykład innym osobom. Akcje Czystej Puszczy Bydgoskiej to są te pomysły, które chcemy wspierać i podawać jako przykład. Jest ona połączeniem trzech elementów: zaangażowania ludzi, wyboru w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim i promowania naszej marki Czysta Bydgoszcz, która ma szeroką ofertę skierowaną do dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym dla klubów sportowych, dla osób prywatnych. Nie odwrócimy się plecami od żadnej osoby chcącej działać na rzecz ekologii, bo klimat się zmienia i jest to rzecz bezdyskusyjna – przekazał Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy. Wielkie sprzątanie Brdy. Bydgoszczanie będą czyścić swoją rzekę podczas kajakowego spływu Wielkie sprzątanie Brdy. Bydgoszczanie będą czyścić swoją rzekę podczas kajakowego spływu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:07 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.