Świetlne widowisko nad Starym Kanałem Bydgoskim. Muzyka, światło, woda i obraz wymalują historię kanału

To będzie niezwykłe widowisko. W sobotę (16 września) można będzie obejrzeć pokaz pt. Historia Kanału Bydgoskiego malowana światłem”. Zadanie zostało wybrane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Nasz Stary Kanał Bydgoski to jedna z największych atrakcji Bydgoszczy, o czym świadczy fakt, że mieszkańcy w czasie zorganizowanych przez miasto wskazali na inwestycje związane z rewitalizacją Kanału Bydgoskiego za jeden z trzech najważniejszych priorytetów.

Poza zrealizowanymi i trwającymi inwestycjami typowo rewitalizacyjnymi np. umacnianiem brzegów czy nowymi wrotami zabytkowych śluz ważną rolę odgrywa Muzeum Kanału Bydgoskiego stworzone przez Sebastiana Malinowskiego, którym kieruje od 2008 roku Tomasz Izajasz. Nową inicjatywą muzeum jest odbywający się po raz pierwszy na Starym Kanale Bydgoskim pokaz pn. Historia Kanału Bydgoskiego malowana światłem.” W sobotę (16 września) o godz. 20 rozpocznie się widowisko multimedialne łączące obraz, wodę, muzykę i światło. Za pomocą innowacyjnych rozwiązań multimedialnych zostanie przygotowany specjalny pokaz 3D, który wykonany będzie techniką video mappingu. Mapping 3D oraz towarzyszące mu efekty dźwiękowe

Bezpłatny pokaz odbędzie się nad kanałem, na skwerze Bulwaru Sebastiana Malinowskiego/ul. Staroszkolna. Ma trwać ok. 40 minut. 


Świetlne widowisko nad Starym Kanałem Bydgoskim. Muzyka, światło, woda i obraz wymalują historię kanału Świetlne widowisko nad Starym Kanałem Bydgoskim. Muzyka, światło, woda i obraz wymalują historię kanału Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.