Fizyka i komputerowe projektowanie w klimacie Śródziemia. Dwa dni warsztatów naukowych [ZDJĘCIA]

„Od fantastyki do nauki – warsztaty naukowe w klimacie Śródziemia dla dzieci i młodzieży” – to zajęcia naukowe m.in. z fizyki, które odbyły się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5.


Przez dwa dni trwały kolejne zajęcia „łączące świat tolkienowskiej fantastyki ze światem nauki”. Projekt został wybrany do realizacji przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, poprowadzony przez fundację CODEBY.


Uczestnicy podczas pierwszego dnia wysłuchali wykładu o zagadnieniach z zakresu mechaniki i hydrostatyki. Wzięli też udział w specjalnie przygotowanych naukowych doświadczeniach i eksperymentach. Poznali przy tym czym się różni masa od ciężaru, używali echolokatora, siłomierzy i ciśnieniomierzy. Doświadczalnie sprawdzali zastosowanie prawa Archimedesa oraz poznali zasadę działania silnika Stirlinga


W sobotę (2 września br.) poznawali tajniki projektowania i druku 3D. Zanim uczestnicy zajęć uruchomili swoje komputery, poznali najważniejsze informacje o budowie, funkcjach i charakterystycznych elementach średniowiecznych zamków. Następnie po krótkiej przerwie, wszyscy rozpoczęli tworzenie swoich modeli w oprogramowaniu 3D: powstały projekty murów, baszt, bram i wież. Po wydrukowaniu zostaną one wykorzystane podczas dalszej naukowej podróży przez Śródziemie.





































Fizyka i komputerowe projektowanie w klimacie Śródziemia. Dwa dni warsztatów naukowych [ZDJĘCIA]  Fizyka i komputerowe projektowanie w klimacie Śródziemia. Dwa dni warsztatów naukowych [ZDJĘCIA] Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:08 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.