Warsztaty naukowe „Od fantastyki do nauki – warsztaty naukowe w klimacie Śródziemia dla dzieci i młodzieży

Fantazja i nauka spotykają się w magicznym Śródziemiu! 

Śródziemie J.R.R. Tolkiena to miejsce, które przyciąga miliony czytelników i fanów na całym świecie. To kraina pełna przygód, magii i tajemnic. Teraz jednak, dzięki warsztatom naukowym o nazwie "Od fantastyki do nauki", dzieci i młodzież mają szansę wkroczyć w świat Tolkienowskiej fantastyki i odkryć naukę w niezwykły sposób. Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym, by być jak Legolas i strzelać z łuku z niewiarygodną precyzją, lub zbudować własną katapultę jak w armii Sarumana? Jeśli tak, to te warsztaty są dla Ciebie! Projekt został wybrany do realizacji przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i prowadzony jest przez fundację CODEBY.


Terminy i miejsce

Warsztaty odbędą się w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera, a ich terminy to:

    14 października 2023 r. (10:15-13:15 i 14:30-17:30)
    28 października 2023 r. (10:15-13:15 i 14:30-17:30)

Do wspólnej podróży przez Śródziemie szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież od 5 klasy szkoły podstawowej wzwyż, wraz z opiekunami.
Jak się zapisać?

Aby wziąć udział w tych niezwykłych warsztatach, konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez formularz na stronie codeby.org.pl.
 Nie przegap tej okazji, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona!

Tematyka zajęć

14 października 2023
1 grupa - "Władcy Fizyki: Siły i Oddziaływania w Śródziemiu"

Na tych fascynujących zajęciach uczestnicy dowiedzą się, jakie siły i oddziaływania działają w świecie Śródziemia. Od trajektorii lotu i budowy mini-katapulty po tajniki siły naciągu łuku Legolasa, aerodynamikę elfickich strzał i celowanie w przeciwników. Eksperymenty praktyczne pozwolą zrozumieć teorię w praktyce.
2 grupa - "Władcy Fizyki: Siły i Oddziaływania w Śródziemiu"

Drugą grupę czekają takie same pasjonujące zajęcia z fizyki, gdzie będą budować katapulty i mini-łuki oraz uczyć się zasad działania sił i oddziaływań w Śródziemiu. To świetna okazja, aby odkryć naukę za inspiracją "Władcy Pierścieni".
28 października 2023
1 grupa - "Śródziemie: Maszyny Proste w Świecie Tolkiena"

Dzieci i młodzież z pierwszej grupy będą mogli zgłębić tajemnice prostych maszyn w krainie Śródziemia. Dźwignie, koła i osie, kluczowe elementy wojennych wozów orków oraz inne mechanizmy zostaną omówione i zrozumiane. To lekcje z praktycznymi zastosowaniami!
2 grupa - "Śródziemie: Maszyny Proste w Świecie Tolkiena"

Podobne zajęcia czekają na uczestników drugiej grupy, gdzie dowiedzą się, jak proste maszyny mogą stać się sprzymierzeńcami w podróży do Śródziemia.


Podsumowanie

Warsztaty naukowe "Od fantastyki do nauki – warsztaty naukowe w klimacie Śródziemia dla dzieci i młodzieży" to wyjątkowa okazja, aby połączyć pasję do literatury fantasy z naukowymi eksperymentami i odkryciami. To także szansa na zdobycie praktycznej wiedzy z fizyki i mechaniki w niezwykle inspirującym środowisku.

Zapisz się już teraz i przygotuj się na niezapomnianą podróż przez Śródziemie, gdzie nauka staje się magią!

 Szczegółowy opis zajęć

Warsztaty naukowe „Od fantastyki do nauki – warsztaty naukowe w klimacie Śródziemia dla dzieci i młodzieży Warsztaty naukowe „Od fantastyki do nauki – warsztaty naukowe w klimacie Śródziemia dla dzieci i młodzieży Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.