Aktywna niedziela nad Balatonem. Młodzi bydgoszczanie jeździli na rolkach

Młodzież i dzieci, a szczególnie miłośnicy jazdy na rolkach oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu w niedzielę, 15 października nad Balatonem wzięli udział w darmowych lekcjach jazdy na rolkach. Zadanie zostało wybrane w głosowaniu  Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Swoich sił w nauce tej dyscypliny sportowej przez cztery godziny na terenie miasteczka przy ulicy Ceramicznej na Bartodziejach mieli okazję spróbować zarówno amatorzy, jak i doświadczeni młodzi rolkarze, którzy chcieli doskonalić swoje umiejętności pod opieką profesjonalnych instruktorów. 

Program wydarzenia obejmował między innymi podstawowe techniki jazdy na rolkach oraz ćwiczenia poprawiające kondycję i równowagę. 

- Jazda na rolkach to nie tylko zabawa. To również doskonały sposób na poprawę równowagi i koordynacji. Dzięki niej można nauczyć się utrzymywać stabilność na rolkach i lepiej panować nad swoim ciałem - mówią organizatorzy.

W ramach łączenia przyjemnego z pożytecznym odbyły się również atrakcyjne konkursy, gry i zabawy, a przyjazna atmosfera sprzyjała integracji i nawiązywaniu nowych relacji wśród fanatyków sportu oraz mieszkańców osiedla Bartodzieje. 

Wszystkich zainteresowanych, którym nie udało się tym razem wziąć udziału w wydarzeniu, zapraszamy na kolejne spotkanie już w przyszłą niedzielę – 22 października od godziny 11:00 do 15:00. 

Przypominamy o ograniczonej liczbie miejsc, a także konieczności zarejestrowania swojej obecności poprzez platformę https://b4sportonline.pl/rolkowisko, uwzględniając konkretną godzinę oraz grupę wiekową uczestnika. 

Na miejscu nie ma możliwości wypożyczenia sprzętu, dlatego nie zapomnijcie wziąć ze sobą własnych rolek, kasku, a także dobrego humoru!

Rolkowisko na Bartodziejach to cykl dwóch spotkań realizowanych w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku zgłoszono aż 817 pomysłów na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe,  społeczne i mikroprojekty osiedlowe. Głosowanie na nie odbędzie się już w listopadzie.


Fot. Szymon Makowski. 
Aktywna niedziela nad Balatonem. Młodzi bydgoszczanie jeździli na rolkach  Aktywna niedziela nad Balatonem. Młodzi bydgoszczanie jeździli na rolkach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 18:25 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.