Rolkowisko na Bartodziejach. Drugie spotkanie za nami! (ZDJECIA)

Po raz drugi z rzędu mieszkańcy Bydgoszczy spędzili niedzielę nad Balatonem, aby pojeździć na rolkach. Wydarzenie było wybrane przez mieszkańców w głosowaniu  Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Rolkowisko na Bartodziejach to cykl dwóch spotkań, w czasie których można było doskonalić swoje umiejętności pod opieką profesjonalnych instruktorów. Spotkania odbyły się na terenie miasteczka przy ul. Ceramicznej w dwie niedziele - 15 października oraz 22 października. 

Wiele korzyści

- Przyjazna atmosfera sprzyjała jeździe na rolkach. Pokazaliśmy, że to doskonały sposób na spędzenie czasu - mówili organizatorzy. 

Wystarczyło mieć rolki i kask, aby wziąć udział w zajęciach. Przez cztery godziny można było poprawić technikę jazdy na rolkach, a także ćwiczyć kondycję, koordynację i równowagę. 

W czasie zajęć odbywały się także konkursy, gry i zabawy. Młodzi bydgoszczanie aktywnie spędzili niedzielę i dowiedzieli się, jak bezpiecznie jeździć na rolkach.

Już wkrótce kolejne głosowanie!

Rolkowisko na Bartodziejach zostało sfinansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Był to jeden z wielu projektów wybranych przez mieszkańców, którzy chętnie przekazywali głosy na różne wydarzenia sportowe, kulturalne i rozrywkowe. 

Rolkowisko nie było pierwszym w tym roku wydarzeniem na Bartodziejach, które udało się zorganizować dzięki BBO. Przez całe lato odbywały się pokazy filmów w kinie letnim, które gromadziły nad Balatonem tłumy bydgoszczan.

Wielkimi krokami zbliża się kolejne głosowanie. Już w listopadzie wybierzemy spośród 817 pomysłów na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, społeczne i mikroprojekty osiedlowe. Miasto ponownie przeznaczy na budżet obywatelski 16 milionów złotych. Już wkrótce szczegółowe informacje na temat zasad głosowania.

fot. Szymon Makowski

Rolkowisko na Bartodziejach. Drugie spotkanie za nami! (ZDJECIA)  Rolkowisko na Bartodziejach. Drugie spotkanie za nami! (ZDJECIA) Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:25 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.