Bezpieczniejsze przejścia i skrzyżowania na Szwederowie

Na Szwederowie trwa przebudowa drogowej infrastruktury. Wymieniane jest oświetlenie na ul. Ugory. Po zakończeniu prac przy budowie zbiornika retencyjnego, przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ul. Podgórną. Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.


W ramach rozpoczętej inwestycji wzdłuż ul. Ugory  wymieniane jest oświetlenie. Powstaje również dodatkowa zebra z oświetleniem w rejonie przystanku autobusowego. Doświetlane są poza tym istniejące przejścia dla pieszych. Specjalne oprawy na latarniach pozwolą kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować szczególnie jesienią i zimą. To jeden z elementów naszego programu poprawy bezpieczeństwa w Bydgoszczy. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Równocześnie trwa także budowa retencyjnego zbiornika u zbiegu ulic Podgórnej, Orlej, Leszczyńskiego, Nowodworskiej i Ugory. W kolejnym etapie w obrębie ważnego skrzyżowania powstanie bezpieczne przejście dla pieszych i dosadzona zostanie zieleń. Gotowy jest już dokumentacja projektowa. Wlot ul. Podgórnej zostanie zawężony. Powstanie bezpieczne, wyniesione  przejście dla pieszych. Część szerokiej jezdni zmieni funkcję i wprowadzony zostanie pas zieleni z nasadzeniami i ławkami. Nową nawierzchnię zyskać ma część chodników. Na zieleńcu pomiędzy ulicami Nowodworską i Ugory planowane jest natomiast stworzenie łąki kwietnej  z tak zwanym hotelem dla owadów oraz dosadzenie drzew i krzewów.


Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Obecnie pracujemy nad 11. edycją programu. Trwa weryfikacja pomysłów zgłoszonych wiosną przez bydgoszczan. W listopadzie  o wyborze najlepszych, które trafią do realizacji zdecydują sami mieszkańcy. 

Bezpieczniejsze przejścia i skrzyżowania na Szwederowie Bezpieczniejsze przejścia i skrzyżowania na Szwederowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:42 Rating: 5

1 komentarz:

  1. kiedy będzie porządek na ulicy Nowej , brak chodników przejście tylko ulicą którą jeżdzą samochody ,ciemno na ulicy co druga lampa wyłączona przez prezydenta paradoks, pobocza jezdni zalane wodą - i to ma być piękne szwederowo parodia na nowej 8 melina narkomanów i pijaków.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.