Piłkarskie przedszkola trenują w Bydgoszczy! (ZDJĘCIA)

Dzieci ze żłobków i przedszkoli w całej Bydgoszczy mogą brać udział w zajęciach piłkarskich. Treningi dla najmłodszych realizowane przez trenerów Akademii Chemika Bydgoszcz wybrane zostało w głosowaniu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. “Piłkarskie przedszkola” to gry i zabawy z piłką, a także różne aktywności ogólnorozwojowe. Zajęcia odbywają się w grupach liczących ok. 10-20 osób i trwają około 30 minut. Taki czas zajęć jest optymalny dla dzieci.

Każde dziecko bierze aktywny udział w zajęciach, a zabawom towarzyszy dużo śmiechu. Dzieci biegają z piłkami i bez, ścigają się, skaczą i wykorzystują różne akcesoria treningowe. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy zatrudniani przez akademię piłkarską Chemika, która jest wyróżniona Złotym Certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wszystko realizowane jest w formie gier i zabaw. W środę takie zajęcia odbyły się w żłobku Lucky Baby przy ul. Pestalozziego.

- Wprowadzamy dużo fabularyzacji. Dzieci uwielbiają postacie z bajek, więc w czasie zajęć staram się do nich nawiązywać - mówi Dawid Zaborowski, trener z Akademii Chemika Bydgoszcz.

Na terenie jednej placówki w zajęciach może wziąć udział kilka grup - niezależnie od wieku, płci czy umiejętności piłkarskich. “Piłkarskie przedszkola” adresowane są do wszystkich dzieci.

- Przede wszystkim ma być to dobra zabawa. Chcemy promować sport wśród dzieci i dotrzeć do jak największej liczby placówek - wyjaśnia Zaborowski.

Piłkarskie Przedszkola to kolejny sportowy projekt realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Od kilku lat mieszkańcy miasta decydują także o wsparciu Wakacji z Chemikiem - bezpłatnych treningów, które odbywają się przez cały lipiec. W tym roku w akcji finansowanej z BBO wzięło udział ponad 400 młodych piłkarek i piłkarzy.

Kolejne głosowanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbędzie się już w listopadzie. Mieszkańcy będą mogli wybierać projekty osiedlowe, ponadosiedlowe, społeczne oraz mikroprojekty osiedlowe. Do podziału jest tak jak w poprzednich latach 16 milionów złotych.


Piłkarskie przedszkola trenują w Bydgoszczy! (ZDJĘCIA)  Piłkarskie przedszkola trenują w Bydgoszczy! (ZDJĘCIA) Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:48 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.