Suche fale na odnowionym placu zabaw

Podpisaliśmy umowę na kompleksowy remont placu zabaw na Wyspie Młyńskiej wybrany przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Chętnie odwiedzane miejsce przez najmłodszych bydgoszczan i ich rodziców może zyskać też kilka nowych atrakcji. Przygotowujemy się do kolejnych inwestycji.


Znajdujący się przy ul. Mennica plac zabaw od lat cieszy się sporą popularnością. Już wkrótce wszyscy będą mogli korzystać z odnowionego placu. W pierwszej kolejności zleciliśmy wymianę nawierzchni na placu zabaw na bezpieczną, wylewaną. Wzór nawiązywać ma do motywu fal wody, a ponieważ Wyspa Młyńska jest zabytkiem, kolory będą stonowane, harmonijnie wpisujące się w otaczającą przestrzeń. Ta część prac pochłonie ponad 535 tysięcy złotych. Zostaną zrealizowane przy sprzyjających warunkach w ciągu 3 miesięcy. Bierzemy nadal pod uwagę również rozszerzenie zamówienia o dodatkowy zakres - odnowienie istniejących urządzeń zabawowych: m.in.  kultowego czerwonego krzesła, ławek oraz innych zabawek i tablic oraz doposażenie istniejącego placu zabaw w nowe urządzenia.

W tym roku najmłodsi bydgoszczanie zyskali jeszcze jedno miejsce do zabawy. Przed Młynami Rothera stanął przestrzenny napis Młyny. Konstrukcja posiada  wewnątrz tworzących je czarnych liter pomost. Można się na nią wspiąć i zjechać jak na zjeżdżalni. Instalacja i dwie ławki w kształcie litery  „M” powstały dzięki współpracy Młynów Kultury ze studentami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Politechniki Bydgoskiej.

Przygotowujemy się również do zlecenia kolejnych inwestycji  na Wyspie Młyńskiej. Zaplanowaliśmy między innymi prace konserwatorskie przy ścieżkach, zieleni, małej architekturze  i Międzywodziu.Wyspa Młyńska – nasza duma

Wyspa Młyńska jest to zielona enklawa w centrum Bydgoszczy, położona zaledwie kilkadziesiąt metrów od Starego Rynku. Ten unikatowy obszar o powierzchni 6,5 ha otaczają wody Brdy i jej odnogi Młynówki. Malowniczego klimatu nadają jej między innymi wiekowe kamienice – tzw. Wenecji Bydgoskiej przyległe do Młynówki, odrestaurowane gmachy Młyna Rothera ze spichrzami i budynki zaadaptowane na potrzeby Muzeum Okręgowego.  Z wyspy roztacza się również imponujący widok na gmach Opery Nova. 

Suche fale na odnowionym placu zabaw  Suche fale na odnowionym placu zabaw Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.