Sportowe centrum na Szwederowie

Zlecamy kolejne prace przy terenach sportowo-rekreacyjnych na Szwederowie. Przy Szkole Podstawowej nr 63 stworzymy nowoczesną siłownię plenerową. Zadanie do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim wybrali mieszkańcy.


Tereny wokół szwederowskiej podstawówki są od kilku lat jednym z ulubionych miejsc aktywnego wypoczynku dla mieszkańców. Przy szkole funkcjonują m.in. basen, zespół boisk orlik, bieżnia, plac zabaw.


Wkrótce w sportowym kompleksie pojawią się kolejne atrakcje. W sąsiedztwie asfaltowego boisko zostanie wybudowana plenerowa siłownia z szeregiem urządzeń rekreacyjnych umożliwiających m.in. doskonalenie się w kalistenice. Przy urządzeniach, gdzie zachodzi ryzyko upadku wykonana zostanie bezpieczna nawierzchnia z piasku płukanego. Odtworzone zostaną także trawniki. Obecnie trwa postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę zadania. Po podpisaniu umowy prace zajmą około 5 tygodni. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Warto wiedzieć


Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Obecnie pracujemy nad 11. edycją programu. Trwa weryfikacja pomysłów zgłoszonych wiosną przez bydgoszczan. W listopadzie  o wyborze najlepszych, które trafią do realizacji zdecydują sami mieszkańcy.

Sportowe centrum na Szwederowie  Sportowe centrum na Szwederowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 21:33 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.