Mobilny punkt głosowania odwiedził centrum handlowe

Trwa głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. W sobotę pojawiliśmy się w Centrum Handlowym Focus, gdzie mieszkańcy mogli wybrać projekty, które uważają za ważne dla lokalnej społeczności. W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. Na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo zajmuje to zaledwie kilka minut.


Mobilny punkt Urzędu Miasta Bydgoszczy pojawił się przy wejściu do galerii od strony al. Ossolińskich. Każdy odwiedzający galerię w godz. 11:00 - 13:00 mógł zapoznać się z ideą oraz zasadami Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, a także oddać głos. 


Przypomnijmy, że w tym roku do wyboru są 473 projekty w czterech kategoriach: projekty osiedlowe, projekty ponadosiedlowe, mikroprojekty osiedlowe oraz projekty społeczne. Można wybrać jeden projekt z każdej kategorii.

Podobnie jak w poprzednich latach także i teraz na projekty wskazane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczonych zostanie 16 milionów złotych. W ciągu ostatniej dekady udało się w ten sposób zrealizować ponad 550 zadań.

Głosowanie rozpoczęło się 2 listopada w południe i potrwa do ostatniego dnia miesiąca do godz. 12:00.

Mieszkańcy potrzebujący pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza mogą ją uzyskać w punktach głosowania w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, a także w Młynach Rothera. Można też głosować poprzez infolinię pod numerem telefonu 52 51-53-555, która jest czynna w dni robocze w godz. 8:00-16:00.


W kolejnych tygodniach ponownie będą dostępne także mobilne punkty głosowania:

11 listopada (godz.10-12) - Stadion Zawiszy - Bydgoski Bieg Niepodległości

18 listopada (godz. 16-18) - Bydgoski Jarmark Świąteczny na Starym Rynku

25 listopada (godz. 11-13) - Centrum Handlowe Rondo

W przypadku pytań zachęcamy do zadawania ich pod adresem budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl. 

fot. Alicja Chrobak Mobilny punkt głosowania odwiedził centrum handlowe  Mobilny punkt głosowania odwiedził centrum handlowe Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 18:46 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.