Zielona zmiana na Bartodziejach

Jeszcze w tym roku zakończy się rewitalizacja terenów sportowo-rekreacyjnych przy szkole na Bartodziejach. Trwają już ostatnie prace. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy. Przypominamy, że trwa głosowanie na zadania w kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy przez pierwszy tydzień oddali już ponad 10 tysięcy głosów.


W ramach inwestycji przy ul. Żmudzkiej powstają boiska do gry w korfball i streetball o poliuretanowej powierzchni wraz wyposażeniem, m.in. kosze i tablice do streetballa oraz kosze do korfballa, amfiteatr o konstrukcji murowanej do zajęć na powietrzu wraz z balustradą stalową oraz donicami, utwardzony plac z kostki betowej z polami do gry w szachy ziemne. W projekcie jest poza tym instalacja gniazd oraz oświetlenia do amfiteatru i stref odpoczynku. Powstaną nowe elementy małej architektury - ławki, komplet figur do szachów ziemnych oraz kosze na śmieci. Na koniec dosadzonych zostanie  118 krzewów i 126 bylin, które staną się zieloną ozdobą strefy wypoczynku. Warto podkreślić, że projekt wykorzystuje też w maksymalnym stopniu istniejący drzewostan. Wszystkie prace zakończą się jeszcze w tym roku.


Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że do 30 listopada można wybierać zadania na kolejna edycję tego programu. Najłatwiej zagłosować na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO. Mieszkańcy przez pierwszy tydzień oddali już ponad 10 tysięcy głosów. To wzrost o ponad 30 procent w porównaniu do ubiegłego roku.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł.

  

Zielona zmiana na Bartodziejach Zielona zmiana na Bartodziejach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:57 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.