Zielona sensoryczna strefa zabawy na Okolu

Warzywniaki, szumiące i pachnące rośliny, wir wodny i kalejdoskop – to tylko niektóre elementy parku sensorycznego, który powstał na Okolu. Nowa zielona strefa uwzględnia między innymi potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami, zmagającymi się ze spektrum autyzmu. Wyposażyliśmy go w urządzenia do zabawy i zadbamy o nasadzenia pomagające w terapii. To kolejny pomysł mieszkańców Okola zrealizowany w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Przypominamy, że trwa głosowanie na zadania do kolejnej edycji programu.
Park sensoryczny powstał na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Upośledzonej Umysłowo nr 3 przy ul. Granicznej. Nowe miejsce umożliwia  dzieciom, w tym m.in. wychowankom SOSW na bardziej efektywny rozwój poprzez zabawę, jest  też pomocne w terapii i edukacji. Obiekt zapewnia możliwość swobodnego poruszania się i zabawy z elementami poznawczymi wewnątrz wydzielonego terenu.Zadanie objęło zagospodarowanie terenu i wykonanie przestrzeni sensoryczno-zabawowej dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami. Nasadzono wielobarwne rośliny, rośliny szumiące na wietrze oraz intensywnie pachnące. Ogród sensoryczny wyposażono m.in. w dwa warzywniaki, wir wodny, słupek iluzji czy kalejdoskop. Zamontowano też tablice edukacyjne z tworzywa barwionego w masie. Park zyskał nowe trawniki, elementy małej architektury i  ławki. Ustawiono kosze na śmieci do segregacji.Wcześniej w ramach BBO na terenie przy ul. Granicznej powstały przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami integracyjny plac zabaw oraz integracyjna siłownia plenerowa. Na terenie SOSW nr 3 stanęła również nowoczesna sala sportowa z funkcją rehabilitacyjną.Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że do 30 listopada można wybierać zadania na kolejna edycję tego programu. Najłatwiej zagłosować na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO. Mieszkańcy przez pierwszy tydzień oddali już ponad 10 tysięcy głosów. To wzrost o ponad 30 procent w porównaniu do ubiegłego roku.

Warto wiedzieć

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. 

 

Zielona sensoryczna strefa zabawy na Okolu  Zielona sensoryczna strefa zabawy na Okolu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:57 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.