Więcej zabawy w jordanowskim ogrodzie

Zlecamy kolejne prace przy modernizacji jednego z ulubionych miejsc do rekreacji na Szwederowie. Popularny ogród jordanowski przy ul. S. Leszczyńskiego wzbogaci się o atrakcyjne nowe wyposażenie. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.Zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem zaplanowaliśmy wymianę części urządzeń zabawowych oraz wymianę najstarszych elementów. Nowością będzie między innymi duży zestaw zabawowy w kształcie zamku. Będzie wyposażony w wieże, zjeżdżalnie, siatki do wspinania, pomosty orz wiele innych elementów rozwijających sprawność i kreatywność najmłodszych mieszkańców. Na terenie ogrodu ustawiona zostanie też nowa piaskownica oraz urządzenia zabawowo – sprawnościowego. Część urządzeń zostanie przeniesiona, by zapewnić odpowiednie strefy bezpieczeństwa. Prace po podpisaniu umowy i sprzyjającej pogodzie  zajmą około 3 miesięcy. Ogród jordanowski przy ul. S. Leszczyńskiego powstał  w 1949 roku. Przed wojną na parceli istniał kościół ewangelicko-unijny. W 1968 wzniesiono parterowy budynek Młodzieżowego Domu Kultury. W ubiegłym roku rozbudowaliśmy istniejący zabytkowy budynek  o scenę widowiskową ze świetlicą, co pozwoliło na organizowanie wydarzeń o charakterze rekreacyjnym niezależnie od warunków pogodowych. Wcześniej na tym terenie urządziliśmy plenerową siłownię. 


Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Wyniki listopadowego głosowania na ostatnią edycję  poznamy jeszcze w tym miesiącu.

Więcej zabawy w jordanowskim ogrodzie Więcej zabawy w jordanowskim ogrodzie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:23 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.