Bezpieczniej na szwederowskich ulicach

Wraz z kończącą się budową zbiornika retencyjnego rozpoczęła się przebudowa odcinka ul. Podgórnej. Poprawi się bezpieczeństwo pieszych. Wcześniej zakończyło się doświetlanie przejść dla pieszych na ul. Ugory. Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. 
Do finiszu zbliża się budowa retencyjnego zbiornika u zbiegu ulic Podgórnej, Orlej, Leszczyńskiego, Nowodworskiej i Ugory. Już na tym etapie prac na plac budowy wkroczyli drogowcy, którzy przebudowują odcinek ul. Podgórnej bezpośrednio przylegający do skrzyżowania z ulicami Na Wzgórze Dąbrowskiego, Orlą, Leszczyńskiego, Ugory i Nowodworską. Wlot ul. Podgórnej jest zawężany. Powstaje bezpieczne, wyniesione  przejście dla pieszych. Część szerokiej jezdni zmieni funkcję i wprowadzony zostanie pas zieleni z nasadzeniami i ławkami. Nową nawierzchnię zyskać ma część chodników. Na zieleńcu pomiędzy ulicami Nowodworską i Ugory planowane jest stworzenie łąki kwietnej  z tak zwanym hotelem dla owadów oraz dosadzenie drzew i krzewów. 
W ramach zakończonej inwestycji wzdłuż ul. Ugory wymieniono natomiast część oświetlenia. Powstała dodatkowa zebra z oświetleniem w rejonie przystanku autobusowego. Doświetlano poza tym istniejące przejścia dla pieszych. Specjalne oprawy na latarniach pozwolą kierowcom znacznie wcześniej dostrzec pieszych i odpowiednio zareagować, szczególnie jesienią i zimą. To jeden z elementów naszego programu poprawy bezpieczeństwa w Bydgoszczy. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku.
Oba zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 


Warto wiedzieć:

Przypominamy, że do 30 listopada (do godziny 12.00) można wybierać zadania na kolejna edycję tego programu. Najłatwiej zagłosować na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO. Do tej pory zagłosowało już 14 tysięcy bydgoszczan. Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł.


Bezpieczniej na szwederowskich ulicach  Bezpieczniej na szwederowskich ulicach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.