Dziękujemy za wszystkie głosy!

Zakończyliśmy głosowanie w kolejnej edycji programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Blisko 30 tys. bydgoszczanek i bydgoszczan wskazało priorytetowe dla siebie inwestycje i wydarzenia - dziękujemy za tak wysoką frekwencję!

 


 

Mieszkańcy zdecydowali, które z 473 projektów trafią do realizacji. Aktualnie trwa etap weryfikacji przekazanych głosów. Wybory mieszkańców poznamy do końca grudnia. 


Przypominamy, że głosując, można było wybrać aż cztery pomysły w różnych kategoriach:

 • projekty osiedlowe
 • projektry ponadosiedlowe
 • mikroprojekty osiedlowe
 • projekty społeczne


Głosowanie ruszyło 2 listopada br. Od tego czasu mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy mogli oddawać głosy przez internet a także m.in. w mobilnych punktach głosowania. Bezpośrednie spotkania z mieszkańcami odbywały się w każdą sobotę listopada: gościliśmy w CH Focus i CH Rondo, na Bydgoskim Biegu Niepodległości czy podczas otwarcia Jarmarku. W sumie w ciągu czterech listopadowych weekendów z głosowania w mobilnym punkcie skorzystało kilkaset osób. Głosy można było oddawać także za pośrednictwem dedykowanej infolinii oraz w stałych, stacjonarnych punktach: w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu oraz w Młynach Rothera. 


Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpieczyło w 2023 roku 16 mln zł. W ciągu ostatnich 11 lat zrealizowaliśmy ponad 550 zadań wybranych przez bydgoszczan.

Dziękujemy za wszystkie głosy! Dziękujemy za wszystkie głosy! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:18 Rating: 5

34 komentarze:

 1. Zamknięcie głosowanie w ostatni dzień już o 12.00 - jest bardzo złym rozwiązaniem, które uniemożliwiło wielu mieszkańcom skorzystania z tej ważnej dla społeczności lokalnej ścieżki wyboru osiedlowych i społecznych inicjatyw. Wielka szkoda!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Właśnie chcieliśmy skorzystać z rodziną i oddać nasze 4 głosy. Jestem zła, bo rok rocznie głosowaliśmy, a teraz pewne sprawy nie pozwoliły zrobić tego szybciej i już nie mamy takiej możliwości !!!!! Na żadnym plakacie nie widniała godzina, skoro jest podana data 30. listopada to logicznym jest, że obejmuje to cały dzień.... w przeciwnym razie jest to wprowadzanie mieszkańców w błąd !!!

   Usuń
  2. Tak samo chcieliśmy zagłosować wtedy, kiedy mieliśmy czas i nagle okazuje się, że już nie można po południu. Widać też, że dużo osób straciło szansę.

   Usuń
  3. Mieliście tyle dni, by zagłosować. Jak ktoś głosuje na ostatnią chwilę to jest dzbanem.

   Usuń
  4. Ja dopiero dzis sie dowiedzialam przes fb o mozliwosci GLOSOWANIA Dzien po glosowaniu !!!

   Usuń
 2. Też nie rozumiem skąd ta godzina. Spokojnie można było głosować do północy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podajcie nazwisko tego który zdecydował o zamknięciu głosowania przed opublikowanym terminem zakończenia głosowania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielka szkoda za brak możliwości głosowania w godzinach popołudniowych.

  OdpowiedzUsuń
 5. A wlasnie chcialem wejsc zaglosowac, bo widzialem na plakacie, ze do 30-go...

  OdpowiedzUsuń
 6. Zamkneliście głowosowanie przed północą, WSTYDŹCIE SIĘ!

  OdpowiedzUsuń
 7. dokładnie właśnie dojechałem do domu z chęcią oddania głosu a tu się już nie da

  OdpowiedzUsuń
 8. Kto zamyka głosowanie przed ukończeniem się DNIA podanego?

  OdpowiedzUsuń
 9. Zabrakło informacji do której jest głosowanie co za problem by było zamknąć głosowanie jutro? Tak ktoś szybko zamknął bo do domu idzie czy jutro nie może bo piątek i przed weekendem musi odpocząć XD?

  OdpowiedzUsuń
 10. To jakaś farsa, siadam do głosowania a tu już zgłoszenia zakończone. Nigdzie nie było takiej informacji, wprowadzacie ludzi w błąd.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie potrafię wpaść na to, jaki sposób myślenia i kryteria spowodowały, że ktoś wpadł na pomysł zamknięcia głosowania o godzinie 12:00 - w południe, a potem ktoś o tym zdecydował. Dodam, że wszelkie informacje jakie mogłem przeczytać, jasno informowały o głosowaniu, które "...trwa od 2 do 30 listopada 2023r..." Nie ma tu godziny, a dla mnie ten dzień kończy się o godzinie 24:00, dla autora rozwiazania już o 12:00. 4 osoby nie zdołały przez tak nielogiczną i mówiąc wprost - głupią decyzję wyrazić swojego głosu!

  OdpowiedzUsuń
 12. To jest jakiś skandal! Głosowanie do 30.11 to głosowanie do końca dnia. Zawsze było do północy. Kto takie chore zasady ustalił?

  OdpowiedzUsuń
 13. Szczerze nie wpadłabym żeby podawać wszędzie ze głosowanie do 30.11 i o 12 zamknąć głosowanie. Co roku głosowałam i już nie zamierzam. Nie lubię jak się z ludzi robi….

  OdpowiedzUsuń
 14. To naprawdę skandal! Podany był termin zakończenia głosowania bez podania tej durnej godziny 12.00!!! Co to za głupi pomysł! Normalni ludzie o tej porze pracują i nie mają możliwości się tym zająć! Ostatni dzień to pic na wodę! Trzeba było napisać, że do 29.11.!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Zamknięcie głosowania w południe bez informacji o tym terminie to skandal! Straciliście dużo głosów i dużo zaufania ludzi na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 16. Głosowanie do 30stego taka informacja to wprowadzanie ludzi w błąd mam nadzieję że ktoś napisze o tym oszustwie trochę głośniej

  OdpowiedzUsuń
 17. Właśnie chciałem zagłosować, okazuje się już że nie mogę chociaż jeszcze jest 30 listopada! Wiedz, że to bujda, granda zwykła, Gdy ci wołają: „Idź zagłosuj!”

  OdpowiedzUsuń
 18. Chciałem zagłosować a tu już o godzinie 12 koniec? Zostałem oszukany gdyż z wiadomości ze szkoły i plakatów wynika że głosowanie jest do 30 listopada! Czyli powinno być do godziny 23.59!

  OdpowiedzUsuń
 19. Miałem oddać właśnie 4 głosy z rodziny! Więcej już nie zagłosujemy bo zostaliśmy oszukani!

  OdpowiedzUsuń
 20. Te głosowanie powinno zostać unieważnione!

  OdpowiedzUsuń
 21. Miałam zagłosować na projekt 592 i 763, i nie mogę. To jest po prostu przykre!

  OdpowiedzUsuń
 22. U mnie też 4 głosy zmarnowane :-((((( Żal

  OdpowiedzUsuń
 23. Dlaczego nie mogę jeszcze zagłosować? Przecież nadal jest jeszcze 30.11. Nigdy wcześniej nie spotkałem się żeby dzień kończył się w samo południe.

  OdpowiedzUsuń
 24. Podobnie jak moi poprzednicy chciałam zagłosować a tu zong. Kogoś fantazja poniosła z tą 12:00. Tak naprawdę 30 listopada jeszcze trwa i osoby chętne powinny moc zagłosować do 23:59.

  OdpowiedzUsuń
 25. Głosowanie powinno być do godziny 12:00 w nocy. Nigdzie nie było napisane ze do południa… bardzo nie ładnie. Straciliście przez to dużo głosów!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 26. Czy liczenie głosów będzie transparentne? Czy można będzie zobaczyć jakiś protokół? Kto i jak liczy te głosy?

  OdpowiedzUsuń
 27. Ludzie, był cały miesiąc na głosowanie. Mi to zajęło zaledwie 5 minut przed pójściem spać, mimo że sama nie miałam za wiele czasu wolnego. Nigdy nie powinno się zostawiać rzeczy na ostatnią chwilę. Prezent na Dzień Dziecka/Matki/Ojca czy urodziny będziecie kupować dzień przed, czy tego samego dnia, bo nie potraficie zagospodarować czasu? A jak macie problem z brakiem czasu to polecam kalendarz albo planer, a nawet i taki w telefonie z przypomnieniami - będziecie mieć wszystko zaplanowane co do minuty.
  A jak coś wypadnie, np. jakaś niespodziewana sytuacja - wszystko da się zrobić, tylko trzeba chcieć! No i przede wszystkim nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnią chwilę!

  OdpowiedzUsuń
 28. Do mnie informacja o głosowaniu dotarła 9.12.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.