Integracja i zabawa bez barier na Górzyskowie

Przy ulicy Kcyńskiej powstanie integracyjny plac zabaw z atrakcyjnym wyposażeniem. Zlecamy projekt i budowę. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że do końca listopada br. trwa wybór kolejnych projektów.

Nowe miejsce zachęcające do zabawy i aktywności na świeżym powietrzu powstanie pomiędzy budynkiem Szkoły Podstawowej nr 12 i ulicą Kcyńską. Obecnie w tym miejscu znajduje się plac zabaw z mocno wysłużonymi już urządzeniami. W pierwszej kolejności zostaną one zdemontowane. Część z nich po naprawie zostanie wykorzystana w innych lokalizacjach. Na Górzyskowie pojawią się natomiast zupełnie nowe atrakcje. Głównym założeniem tego placu zabaw jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni w centrum osiedla, pozwalającej na rozwój poznawczy, ruchowy i społeczny dzieci oraz ich integrację. 
Koncepcja zakłada między innymi wyposażenie placu w duży zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, pomostami, wieżami i  drabinkami. Ustawiona zostanie też nowa huśtawka z bocianim gniazdem. Pod urządzeniami układana będzie bezpieczna nawierzchnia igłowana minimalizująca ryzyko urazów przy upadku. W cieniu drzew znajdzie się także miejsca na ławki. Część elementów ma też przypominać dżunglę, między innymi sztuczne palmy. 


Obecnie trwa postępowanie, które wyłonić ma wykonawcę prac projektowo-budowlanych. Zajma one około pół roku. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 


Przed trzema laty zakończyła się natomiast przebudowa szkoły. Powstała nowa hala sportowa a budynek główny przeszedł gruntowną termomodernizację. Dzięki tej inwestycji, w Szkole Podstawowej nr 12 z klasami integracyjnymi stworzyliśmy doskonałe warunki do rehabilitacji i prowadzenia zajęć wychowania fizycznego. 


Warto wiedzieć:

Przypominamy, że do 30 listopada można wybierać zadania na kolejna edycję tego programu. Najłatwiej zagłosować na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO. Do tej pory zagłosowało już 14 tysięcy bydgoszczan. Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł.


Integracja i zabawa bez barier na Górzyskowie  Integracja i zabawa bez barier na Górzyskowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:21 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.