Głosowanie w BBO. Czasu coraz mniejW czwartkowe (30.11) południe kończy się głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Do tej pory na poszczególne projekty zagłosowało ponad 22 tys. osób.


Jeszcze tylko przez niespełna cztery dni można oddawać głosy w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy decydują, które z 473 projektów trafią do realizacji. Głosując, wybieramy aż cztery pomysły w różnych kategoriach:

  • projekty osiedlowe
  • projektry ponadosiedlowe
  • mikroprojekty osiedlowe
  • projekty społeczne

Głosowanie ruszyło 2 listopada br. Od tego czasu mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy mogli oddawać głosy przez internet a także m.in. w mobilnych punktach głosowania. W minioną sobotę (25.11) taki punkt znajdował się w Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej. W sumie w ciągu czterech listopadowych weekendów z głosowania w mobilnym punkcie skorzystało kilkaset osób.

Do tej pory swoje głosy na poszczególne projekty BBO oddało ponad 22 tys. osób.

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. W ciągu ostatnich 11 lat zrealizowaliśmy ponad 550 zadań wybranych przez bydgoszczan.

Zachęcamy jeszcze do głosowania. Można to robić na  pośrednictwem strony: www.bydgoszcz.pl/bbo. Całość zajmuje kilka minut. Głosować może każdy mieszkaniec Bydgoszczy. Osoby potrzebujące pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza i nie mające dostępu do Internetu mogą liczyć na pomoc. Punkty do głosowania w BCOPW i Młynach Rothera. Można też zagłosować za pośrednictwem infolinii dzwoniąc w dni robocze w godz. 8-16 na numer telefonu 52 51-53-555.

W przypadku pytań zachęcamy do zadawania ich pod adresem budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl. Wyniki tegorocznego głosowania poznamy do końca grudnia.

Głosowanie w BBO. Czasu coraz mniej Głosowanie w BBO. Czasu coraz mniej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:26 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.