Kolejne naukowe warsztaty za nami (ZDJĘCIA)


„Od fantastyki do nauki" – kolejna odsłona warsztatów naukowych w klimacie Śródziemia dla dzieci i młodzieży odbyła się w Młynach Rothera w miniony weekend. Wydarzenie zostało wybrane w głosowaniu  Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


W sobotę (18 listopada br.) w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera odbyły się zajęcia z serii „Od fantastyki do nauki – warsztaty naukowe w klimacie Śródziemia dla dzieci i młodzieży”, łączące świat tolkienowskiej fantastyki ze światem nauki pod nazwą Alchemia Śródziemia: Tajemnice Chemii w Zaklętym Świecie Tolkiena. 


Naszą naukową przygodę rozpoczęliśmy od wykładu i " Pierwiastkowego Bingo". W tej ekscytującej grze, nauka doskonale połączyła się z zabawą. 


Następnie odkrywaliśmy magię "Eliksirów Galadrieli", badając gęstość różnych roztworów i tworząc piękne, kolorowe warstwy w menzurkach, niczym najcenniejsze skarby elfów. 


Na koniec każdy stworzył swoją, niesamowitą "Lampę Khazad-dûm", której tajemnicze, unoszące się kule mogą oświetlać drogę przez mroczne tunele opuszczonej kopalni Morii. 


Kolejne naukowe warsztaty za nami (ZDJĘCIA) Kolejne naukowe warsztaty za nami (ZDJĘCIA) Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:53 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.