Głosowaliście w wyjątkowej scenerii!

W sobotę mobilny punkt głosowania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zjawił się tam, gdzie były tłumy mieszkańców, czyli na otwarciu jarmarku świątecznego. W tych pięknych okolicznościach można było oddać głos w BBO.


Głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim trwa już ponad dwa tygodnie. Zagłosowało  już ponad 15 tysięcy bydgoszczanek i bydgoszczan. To wysoka frekwencja, a więc warto zagłosować, aby pomóc swoim ulubionym projektom. 


Na zwycięskie projekty przeznaczymy 16 milionów złotych. W tym roku do wyboru są 473 projekty w czterech kategoriach: projekty osiedlowe, projekty ponadosiedlowe, mikroprojekty osiedlowe oraz projekty społeczne. Można wybrać jeden projekt z każdej kategorii.


Głosowanie rozpoczęło się 2 listopada w południe i potrwa do ostatniego dnia miesiąca do godz. 12:00. Mogą w nim wziąć udział wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy, niezależnie od wieku. Wystarczy zaledwie kilka minut na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. 


W sobotę zachęcaliśmy do głosowania podczas otwarcia Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Było to trzecie takie spotkanie - wcześniejsze odbyły się w C.H. Focus oraz podczas Bydgoskiego Biegu Niepodległości. Tym razem mieszkańcy miasta mieli okazję zagłosować w pobliżu świątecznej choinki i jarmarkowych budek. Czekała na nich także wystawa prezentująca inwestycje zrealizowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Kolejne spotkanie, podczas którego pomożemy oddać głos, odbędzie się 25 listopada (godz. 11:00-13:00) w Centrum Handlowym Rondo.


Mieszkańcy potrzebujący pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza mogą ją uzyskać także w punktach głosowania w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, a także w Młynach Rothera. Można też głosować przez specjalną infolinię dostępną pod numerem telefonu 52 51-53-555. Jest ona czynna w dni robocze w godz. 8:00-16:00. W razie pytań można zadawać je także pod adresem budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl. 

fot. Szymon Makowski

Głosowaliście w wyjątkowej scenerii!  Głosowaliście w wyjątkowej scenerii! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 20:45 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.