Zielone skwery na Jachcicach i Piaskach


Zakończyły się prace przy rewitalizacji skwerów na pl. Św. Wojciecha oraz przy ul. Błądzimskiej na Piaskach. Zmienia się także plac przy ulicy Czołgistów na Jachcicach. „Zielone” zadania do realizacji wybrali mieszkańcy. Przypominamy, że do końca listopada br. trwa wybór kolejnych projektów.


Na Piaskach zakończył się pierwszy etap rewitalizacji skweru Św. Wojciecha. Zbudowane zostały nowe alejki, przy których ustawiono m.in. ławki. Wcześniej opracowana dokumentacja zakłada realizację kolejnych etapów, które pozwolą stworzyć atrakcyjne miejsce do odpoczynku dla rodzin z dziećmi ( min. modernizację  sceny, dosadzeniem nowych drzew i krzewów, modernizację  istniejącej małej architektury, w tym: ławek, stołu do gry w tenisa stołowego i stołu do gry w szachy/warcaby. Z kolei ramach rozbudowy ul. Smukalskiej zakończonej wiosną dodatkowe nasadzenia pojawiły się m.in. wokół pętli autobusowej sąsiadującej z placem św. Wojciecha oraz parkingiem na wysokości ul. Błądzimskiej. Na Piaskach odnowiony został także skwer przy ul. Błądzimskiej, który zyskał nowe nasadzenia, ścieżki i ławeczki.
Prace rozpoczęły się przy zagospodarowaniu pustego placu u zbiegu ulic Czołgistów i Partyzantów na Jachcicach. Na tej miejskiej działce planujemy odnowienie nawierzchni trawiastej oraz stworzenie mini placu z elementami małej architektury. Wkrótce ustawione zostaną nowe ławki, kosze na śmieci i karmik dla ptaków. Na terenie dosadzonych zostanie prawie 200 róż okrywowych oraz jeden dorodny kasztanowiec.


Wszystkie 3 zadania do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że do 30 listopada można wybierać zadania na kolejna edycję tego programu. Najłatwiej zagłosować na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO. Do tej pory zagłosowało już 14 tysięcy bydgoszczan.
Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł.

Zielone skwery na Jachcicach i Piaskach  Zielone skwery na Jachcicach i Piaskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:20 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.