Głosowanie w BBO. Mamy półmetek i wysoką frekwencję14 tys. bydgoszczanek i bydgoszczan oddało już swoje głosy w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Mieszkańcy decydują, które z ponad 473 projektów trafią do realizacji. Do wyboru są 473 różnorodne projekty. Do 30 listopada można wybierać zadania na kolejną edycję tego programu. Najłatwiej zagłosować na stronie www.bydgoszcz.pl/BBO.


Głosując, wybieramy aż 4 pomysły w różnych kategoriach:

  • projekty osiedlowe
  • projekty ponadosiedlowe
  • mikroprojekty osiedlowe
  • projekty społeczne


Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. W ciągu ostatnich 11  lat zrealizowaliśmy ponad 550 zadań wybranych przez bydgoszczan. 


Podobnie jak w poprzednim roku, także i tym razem uruchomiliśmy mobilne punkty głosowania. W listopadzie spotkaliśmy się już z mieszkańcami w Centrum Handlowym Focus, byliśmy obecni na stadionie Zawiszy podczas Bydgoskiego Biegu Niepodległości. W najbliższą sobotę (18.11) pojawimy się na Starym Rynku w trakcie (w godz. 16-18) Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego, a 25 listopada będzie można nas spotkać (godz. 11-13) w Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej. 


Głosujemy za pośrednictwem strony: www.bydgoszcz.pl/bbo. Całość zajmuje kilka minut. Głosować może każdy mieszkaniec Bydgoszczy. Osoby potrzebujące pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza i nie mające dostępu do Internetu mogą liczyć na pomoc. Punkty do głosowania w BCOPW i Młynach Rothera. Można też zagłosować za pośrednictwem infolinii dzwoniąc w dni robocze w godz. 8-16 na numer telefonu 52 51-53-555.


W przypadku pytań zachęcamy do zadawania ich pod adresem budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl. Wyniki tegorocznego głosowania poznamy do końca grudnia. 


Głosowanie w BBO. Mamy półmetek i wysoką frekwencję  Głosowanie w BBO. Mamy półmetek i wysoką frekwencję Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:33 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.