Kolejne sportowe atrakcje nad kanałem


Zlecamy zaprojektowanie kolejnych sportowych atrakcji nad brzegami Kanału Bydgoskiego. Na Okolu, obok istniejącego boiska przy III Liceum Ogólnokształcącym, powstanie lekkoatletyczna bieżnia oraz plenerowa siłownia. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.


Wstępna koncepcja zakłada wybudowanie 3-torowej prostej bieżni pomiędzy istniejącym boiskiem do piłki nożnej i granicą szkolnych terenów. Bieżnia zlokalizowana będzie natomiast na placu pomiędzy budynkiem szkoły i boiskiem. Wstępnie planowane jest wyposażenie jej w takie urządzenia jak m.in. orbitrek, biegacz, stepper, wyciskacze. Obecnie trwa przetarg na wykonanie dokumentacji. Po podpisaniu umowy prace projektowe zajmą około 3 miesięcy. Po ich finalizacji zlecona zostanie budowa.

To kolejna inwestycja z całego pakietu zadań zleconych z myślą o rewitalizacji terenów rekreacyjnych nad Kanałem Bydgoskim. W tym roku Miasto na ich realizację zabezpieczyło ponad 10 mln zł. Wśród najważniejszych, zakończonych już zadań znalazły się m.in.


  • Modernizacja śluz Starego Kanału Bydgoskiego
  • Umocnienie brzegów po stronie Wilczaka
  • Budowa ścieżek pieszo-rowerowych na Miedzyniu, Flisach i Osowej Górze
  • Budowa placu zabaw na Okolu (I etap)
  • Dosadzenie drzew i krzewów

Wkrótce realizowane będą kolejne zadania:


  • Budowa boiska do gry w bule  oraz tyrolki na Wilczaku (podpisana umowa)
  • Rozbudowa placu zabaw na Okolu o część dla dzieci młodszych (przygotowania do przetargu)
  • Podświetlenie śluz nad Starym Kanałem (powstaje projekt)

Wszystkie nowe elementy będą realizowane na podstawie opracowywanej koncepcji kompleksowej rewitalizacją otoczenia Kanału Bydgoskiego. Więcej informacji na ten temat znajduje się TUTAJ.


Warto wiedzieć:


Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. Z wynikami głosowania ostatniej edycji BBO można zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl

Kolejne sportowe atrakcje nad kanałem  Kolejne sportowe atrakcje nad kanałem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:03 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.