Rozpoczęto budowę tyrolki nad Kanałem Bydgoskim. Powstanie też ścianka wspinaczkowa i boisko do gry w bule

Rozpoczęły się przygotowania do montażu tyrolki, ścianki wspinaczkowej oraz rozbudowy boiska do gry w bule. To wszystko wzbogaci plac zabaw przy V śluzie nad Kanałem Bydgoskim.Wykopy wykonano już w okolicy placu zabaw obok V śluzy nad Kanałem Bydgoskim – niedaleko ul. Czarna Droga w centralnej części parku. Tyrolka to świetna zabawa – zjazd na wózku zamontowanym na linie. W wersji nad kanałem będzie można pokonać dystans około 28 metrów. Ze względów bezpieczeństwa siedzisko wózka będzie osadzone nisko – na wysokości zaledwie jednego metra nad ziemią. Tyrolka zostanie utrzymana w kolorystyce podobnej do wybudowanej już wcześniej na placu zabaw.Pomiędzy ul. Nakielską i śluzą przy Czarnej Drodze ustawiona zostanie też duża ściana do wspinaczki w formie przypominającej naturalną skałę o wysokości około 2,5 m. Z myślą o najmłodszych stanie też obok natomiast mniejsza konstrukcja o wysokości 1 metra. Urządzenia mają gwarantować bezpieczną i ciekawą zabawę. Obok powstanie także boisko do gry w bule o wymiarach 15 na 4m. To coraz bardziej popularna w Polsce gra wywodząca się z Francji (pétanque). Polega na rzucaniu dużymi, metalowymi kulami w kierunku małej kulki, zwanej świnką. Punkty zdobywa osoba, której kula jest bliżej świnki. Wokół planowane jest ustawienie ławek, stolika rekreacyjnego, tablicy informacyjnej i kosza na śmieci.
Prace powinny zająć około 2 miesięcy. Miejsce zabaw przy V śluzie będzie wzbogacone dzięki wskazaniom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Rozpoczęto budowę tyrolki nad Kanałem Bydgoskim. Powstanie też ścianka wspinaczkowa i boisko do gry w bule  Rozpoczęto budowę tyrolki nad Kanałem Bydgoskim. Powstanie też ścianka wspinaczkowa i boisko do gry w bule Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:02 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.